شنبه, 29 خرداد 1395 ساعت 15:42

ارزش منصفانه هر سهم شرکت سرمایه گذاری توسعه گوهران امید

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

بررسی اجمالی شرکت سرمایه گذاری توسعه گوهران امید

image

کلیات شرکت:

گروه شامل شرکت سرمایه گذاری توسعه گوهران امید و شرکت سرمایه گذاری گوهران امید قشم می باشد. شرکت سرمایه گذاری توسعه گوهران امید در سال 1383 تاسیس و در تهران به ثبت رسید.

موضوع فعالیت اصلی شرکت عبارتست از: سرمایه گذاری مشارکت و خرید سهام از هر نوع از کلیه شرکتهای و موسسات داخلی و خارجی و تجاری و تولیدی و ....

سرمایه و ترکیب سهامداران:

سرمایه شرکت مبلغ 500 میلیون ریال بوده که تماما پرداخت شده است. و  طی چند مرحله افزیش سرمایه به شرح زیر به مبلغ 2000 میلیارد ریال در سال 1393 افزایش یافته است.

image

ترکیب سهامداران:

image

سرمایه گذاریهای شرکت :

سرمایه گذاریهای شرکت سرمایه گذاری توسعه گوهران امید به دو بخش بورسی و غیر بورسی تقسیم میگردد که بخش غیر بورسی این شرکت در مقابل سرمایه گذاریهای بورسی وزن بسیار کمی دارد. در ذیل به بررسی پرتفوی بورسی این شرکت و محاسبه NAV با توجه به قیمتهای روز شنبه (29/03/1395) پرداخته شده است:

در جدول ذیل مهم ترین سهام پرتفوی بورسی شرکت به تصویر کشیده شده است.

image

همانطور که در جدول فوق نیز پیداست شرکت کارت اعتباری کیش و هلدینگ صنایع پتروشیمی خلیج فارس بیشترین سهم را در پرتفوی بورسی شرکت به خود اختصاص داده اند. کل بهای تمام شده پرتفوی بورسی شرکت معادل 284 میلیون ریال می باشد.

نکته : پرتفوی شرکت در ابتدای امسال شامل سهام فولاد مبارکه اصفهان نیز بوده است. شرکت در طی هفته گذشته بلوک فولاد مبارکه اصفهان خود را طی معامله ای به شرکت گروه مدیریت سرمایه گذاری امید به قیمت هر سهم 1560 ریال منتقل نمود. فروش این سهم بر روی شرکت توسعه گوهران امید هیچ اثر سود و زیانی نداشته است و به همین علت سهام این شرکت از جدول فوق خارج شده است.

در ذیل با به روز کردن ارزش روز سهام های پرتفوی بورسی شرکت به برآورد NAV و محاسبه قیمت منصافانه پرداخته شده است.

image

با به روزرسانی ارزش پرتفوی بورسی شرکت سرمایه گذاری توسعه گوهران امید مشاهده می شود که پرتفوی بورسی این شرکت با 317 میلیارد ریال کاهش ارزش سرمایه گذاری همراه می باشد.

با توجه به بی اهمیت بودن ارزش سرمایه گذاریهای غیر بورسی ارزش روز آنها معادل بهای تمام شده آنها در نظر گرفته شده است.

با توجه به اطلاعات موجود و در صورت معامله هر سهم این شرکت سرمایه گذاری، به نسبت 70 درصد NAV محاسبه شده، ارزش ذاتی هر سهم به طور تقریبی 91 تومان برآورد می شود.

برای ارسال نظر وارد سایت شوید

اخبار اقتصادی

60391