سه شنبه, 04 خرداد 1395 ساعت 16:13

مجمع فولاد ارفع بدون تقسیم سود به کار خود پایان داد +گزارش کوتاه مجمع مطلب ویژه

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مجمع فولاد ارفع 29/02/1395

 

مجمع فولاد ارفع در روز چهارشنبه بیست و نهم اردیبهشت ماه سال جاری برگزار شد و در نهایت مجمع به علت زیان 57 تومانی شرکت به ازای هر سهم، بدون تقسیم سودبه کار خود پایان داد.

از مهمترین موارد مطرح شده در مجمع در رابطه با شرکت فولاد ارفع می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

  • "احتمال تبدیل بدهی‌های ارزی شرکت به تسهیلات ریالی با نرخ 20%، بر اساس اطلاعات ارائه شده در مجمع شرکت با توجه به دریافت وام از صندوق ذخیره ارزی تسهیلات خود را با نرخ برابری 1600 تومان تسعیر خواهد نمود و از اواسط سال 1391 وام ریالی محاسبه شده به ازای هر سال مشمول نرخ 20درصدی خواهد شد. با این اوصاف تسهیلات ریالی شرکت معادل 600 میلیارد تومان می‌باشد. در این میان شرکت در سالهای گذشته جهت نشان دادن حسن نیت خود و آمادگی جهت پرداخت اقساط وام مذکور به طور علی الحساب 70 میلیارد تومان به حساب بانک صنعت و معدن واریز نموده است. دوره باز پرداخت اقساط این وام به مدت سه سال خواهد بود. "
  • " به نظر می رسد که با تسعیر وام ارزی به نرخ برابری ارز در تاریخ ترازنامه و با اجرایی شدن قانون فوق، زیان شناسایی شده از محل تسعیر ارز، برگشت خواهد خورد و به صورت تعدیل سنواتی منتقل خواهد گردید."
  • "به گفته مسئولان حاضر در مجمع شرکت فولاد ارفع هر شمش خود را در فروردین ماه به نرخ  1050 تومان فروخته است و آخرین نرخ فروش شرکت معادل 1480 تومان بوده است. گفتنی است که نرخهایی فروش ارائه شده برای فروردین ماه مربوط به تعهدات شرکت در اسفند ماه می‌باشد که در این ماه محقق شده است و اینکه موقعیت شرکت و کیفیت حمل موجب شده است که شرکت بتواند شمش خود را در برخی موارد بالاتر از میانگین صنعت به فروش برساند."
  • "میزان تولید فولاد ارفع در فروردین ماه امسال معادل 58000 تن بوده است."
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

اخبار اقتصادی

60391