مجمع عمومی فوق العاده بانک دی در تاریخ 30/آذر/94 راس ساعت 10 صبح با حضور حدود 78% سهامدارن شرکت در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش به منظور تصمیم گیری در خصوص افزایش سرمایه تشکیل گردید.

از اهم نکات مطرح شده در این مجمع می توان به موارد زیر اشاره کرد؛

شنبه, 17 مرداد 1394 ساعت 08:50

نتایج مجمع نوبت دوم سه پالایشگاه مشخص شد

نوشته شده توسط
تایج مجمع نوبت دوم سه پالایشگاه بندرعباس، تبریز و شیراز مشخص شد.

 

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، در پی برگزاری مجمع پالایشگاه های اصفهان و تهران در 30 و 31 تیر و به تنفس کشیده شدن مجمع سالانه 4 پالایشگاه بندرعباس، تبریز، شیراز و لاوان  به دلیل آماده نبودن صورت های مالی، سه شنبه و چهارشنبه گذشته مجمع نوبت دوم این شرکت ها تشکیل شد که با نتایج متفاوتی همراه بود.

براساس این گزارش، به این ترتیب مجمع سالانه پالایشگاه شیراز درحالی با حضور 95 درصد سهامداران برگزار شد که سود قطعی هر سهم این شرکت با تعدیل منفی حدود 18 درصدی، 365 ریال برآورد شد اما از این رقم تنها 50 ریال به ازای هر سهم کنار گذاشته شده که تا آبان ماه و از طریق مراجعه به شعب بانک تجارت قابل دریافت است . سود سهامداران حقوقی هم از 25 آذر به بعد قابل پرداخت است. 

در مجمع نوبت دوم پالایشگاه تبریز که چهارشنبه گذشته و بعد از اعلام تعدیل منفی 41 درصد و کاهش سود هر سهم از 372 به 219 ریال برگزار شده بود، به ازای هر سهم تنها 22 ریال تقسیم شد. این سود ناچیز از اول شهریور برای سهامداران حقیقی و با مراجعه به شعب بانک تجارت قابل دریافت بوده و سود سهامداران حقوقی هم از اول دی ما توزیع می شود.

همچنین در شرایطی نتیجه مجمع پالایشگاه لاوان اعلام رسمی نشده ( این شرکت به جای سود 19 تومانی بیش از 230 تومان زیان برای سال مالی گذشته محقق کرده است) که مجمع نوبت پالایشگاه بندرعباس هم که با حضور 87 درصد سهامداران برگزار شد، به دلیل درخواست سازمان تامین اجتماعی ( ازسهامداران عمده) و سهامداران جزء مبنی بر بررسی بیشتر صورتهای مالی و همچنین طبق ماده150 اصلاحی قانون تجارت ، این مجمع برای دومین بار به تنفس کشیده و قرار شد مجمع بعدی ساعت 9 روز چهارشنبه28 مرداد در بندرعباس برگزار شود.

یکشنبه, 04 مرداد 1394 ساعت 13:52

خودرو: مجمع عمومی عادی سالیانه

نوشته شده توسط

مجمع عمومی صاحبان سهام ایران خودرو با حضور اکثریت سهامداران در سالن اجتماعات شرکت ساپکو برگزار و این‌ خودروساز موفق به ثبت سود 602 میلیارد تومانی در سال 1393 شد.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، هاشم یکه زارع، مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در مجمع عمومی سالانه این شرکت با بیان این مطلب، گفت: در این سال بیش از 50 تومان برای هر سهم «ای.پی.اس» ایجاد کردیم که عدد بسیار خوبی در خودروسازی به حساب می آید.

وی با اشاره به تولید سال 1393 گفت: این گروه صنعتی با تولید 601 هزار و 393 دستگاه خودرو در سال گذشته رشد 65 درصدی تولید را نسبت به مدت مشابه سال قبل تجربه کرد.

یکه ز ارع تاکید کرد: در شهریور 1392 ایران خودرو مقام دوم بازار را در اختیار داشت که با افزایش سهم خود به 50 درصد در نیمه دوم همان سال، جایگاه نخست بازار را کسب کرد و در انتهای سال 1393 این سهم به 54 درصد رسید.

او تاکید کرد: سهم این گروه از بازار داخلی تا سال 1404 به 60 درصد افزایش می یابد.

افزایش 98درصدی فروش

یکه زارع فروش ایران خودرو در سال گذشته را 16 هزار و 700 میلیارد تومان اعلام کرد که نسبت به فروش سال قبل از آن 98 درصد رشد داشته است.

وی گفت: تولید ایران خودرو امروز تا 90 درصد بر اساس سفارش فروش انجام می شود که این تغییر رویه سودآوری را افزایش داد و ایران خودرو تنوع رنگ های تولیدی را نیز از 4 به 12 رنگ افزایش داد.

تعریف و اجرای 613 پروژه بهبود کیفیت

وی تعریف 613 پروژه بهبود کیفیت را از دیگر محورهای عملکرد سال گذشته ایران خودرو ذکر کرد و گفت: بر اساس آن چه در اسفند سال گذشته ابلاغ شده تا اسفند امسال کیفیت تولیدات باید به مرتبه ای برسد که تا محصولات تولیدی تا کارکرد10 هزار کیلومتر به مراکز خدمات پس از فروش مراجعه ای نداشته باشند.

وی افزود: رتبه کیفیتی محصولات ایران خودرو بر اساس آدیت ترکیبی شرکت بازرسی کیفیت استانداردایران، در سطح خیلی خوب قرار دارد که سه محصول رتبه A و چهار محصول رتبه ‌A+ دارد.

افزایش بهره وری با حفظ منابع انسانی

یکه زارع از افزایش تعداد خودروی تولیدی به ازای هر نفر از 14 به حدود 24 دستگاه خبر داد و گفت: عدد مطلوب بالاتر است که برنامه ریزی برای تحقق آن صورت گرفته است.

رشد 85 درصدی فروش در ساپکو

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو همچنین از رشد 85 درصدی فروش ساپکو در سال گذشته نسبت به سال 1392 خبر داد و گفت: سازندگانی که نیمه تعطیل یا تعطیل شده بودند مجددا فعال شدند وعلاوه بر بازگشت مجدد 20هزار نفر نیروی انسانی بیکار شده در این بخش، سازندگان در پی سرمایه گذاری و افزایش تولید نیز برآمدند.

وی تصریح کرد: با مدیریت بر نظام تامین قطعات وانضباط مالی در شبکه تامین، گروه صنعتی ایران خودرو موفق شد تولید روزانه را به 2500 دستگاه در اسفند 1393 برساند.

افزایش رضایت مشتریان از خدمات پس از فروش

وی رشد 89 درصدی فروش را از موارد عملکرد شرکت خدمات پس از فروش ایران خودرو - ایساکو - در سال گذشته ذکر کرد و با اشاره به اهمیت بازار یدکی، از برنامه افزایش سهم ایساکو در این بازار و جلوگیری از قطعات خبر داد.

او طرح تحول گارانتی به خصوص در مورد قوای محرکه را از دیگر اقدامات ایران خودرو ذکر کرد و گفت: طرح تحول محاسبه فرمول اجرت در شبکه نمایندگی ها تدوین و طرح مشوق نمایندگان برای افزایش ارایه خدمات به مشتریان تدوین و اجرا شده است.

وی گفت: طرح پشتیبان ویژه محصول دنا به اجرا در آمد و به غیر از تمامی سرویس های لازم، هر یک از خریداران خودرو دنا در تمام ساعات شبانه روز به کارشناس پشتیبان دسترسی دارد.

یکه زارع شاخص رضایت مشتریان ایران خودرودر سال 1392 را 77 و امروز را 78 درصد ذکر کرد و گفت: این شاخص در سال 1394 به 85 درصد افزایش می یابد.

سود ایران خودرو در سال 93

وی گفت: با وجود اینکه در نیمه دوم سال 1392 تولید نسبت به نیمه اول دو برابر شد و 240 هزار دستگاه خودرو تولید شد و در شش ماهه دوم 1392 ایران خودرو به سود دهی رسید اما به خاطر زیان شش ماهه اول ، شرکت در پایان سال زیان ده اعلام شد اما بسیار خرسندیم که امسال ایران خودرو به سوددهی رسیده است.

وی فروش 1370 میلیارد تومان از دارایی ها از جمله ایران خودرو سمنان و آذربایجان را از دیگر موارد عملکرد مالی ایران خودرو در سال های 1392 و 1393 دانست و گفت: سرمایه شرکت از 960 میلیارد به 1530 میلیارد تومان افزایش یافته که تا 1200 میلیارد آن انجام شده و 330 میلیارد تومان باقی مانده در دستور کار است.

مدیر عامل ایران خودرو تاکید کرد: با برنامه ریزی های صورت گرفته نزدیک به هزار میلیارد تومان از تسهیلات بانکی تسویه شد.

عرضه محصولات جدید

یکه زارع صادرات سال گذشته را 5000 دستگاه ذکر کرد و گفت: این گروه صنعتی همسو با اهداف سند چشم انداز 1404 برنامه ارتقای محصولات جاری و توسعه محصولات جدید را در دستور کار دارد. در این راستا محصولات پروژه های ایکس 409 و ایکس 411 در کلاس ابعادیD در سال جاری و محصول پروژه ایکس 502 در نیمه اول سال 1395 عرضه خواهد شد.

او از تعریف یک پلتفرم جدید مختص ایران خودرو و یک پلتفرم مشترک با همکار خارجی برای مدل ها و کلاس های متنوع خودرو خبر داد و گفت: در سبد محصولات ایران خودرو سهم خودروهای چینی بیش از 5درصد نخواهد بود.

وی از آغاز تولید مدل «اس.یو.وی» هایما در ایران خودرو خراسان خبر داد که در مدل های دستی و اتوماتیک به بازار عرضه می شود.

یکه زارع با بیان اینکه با رنو برای تولید کپچر، کلیو4 ، فیس لیفت تندر و محصول جدید «آ- آانتری» به توافق رسیده‌ایم، افزود: با پژو برای مدل های جدید مذاکره کرده و با سوزوکی نیز تولید چند مدل را در برنامه داریم.

وی از تاسیس شرکت مشترک با پژو خبر داد که بر اساس توافق باید 30 درصد تولیدات آن در بازار صادراتی پژو عرضه شود و گفت: ایران خودرو برای انتخاب یک شریک جدیدی اروپایی نیز در حال مذاکره است و با توجه به توافق اخیر با جامعه جهانی، انتظار می رود همکاری های ایران خودرو زودتر به نتیجه برسد.

مدیرعامل ایران خودرو از تعریف دو خانواده موتور شامل یک خانواده 1 و 1.2 لیتری و یک خانواده 1.4 و 1.6 لیتری خبر داد و گفت: موتور دیزل سواری ایران خودرو بر اساس مجوز سازمان محیط زیست به تولید می رسد و سورن با موتور توربوشارژ «ای.اف.7» با 150 اسب بخار توان نیز تا 20 روز دیگر پیش فروش خواهد شد.

وی از ایجاد مرکز تحقیقات گیربکس در شرکت چرخشگر خبر داد که روی گیربکس های دابل کلاچ و «ای.تی» کار می کند و گفت: این سرمایه گذاری های بزرگ به منابع مالی بزرگ نیاز دارد.

یکشنبه, 04 مرداد 1394 ساعت 08:52

کگل: تصمیمات مجمع عمومی عادی سالیانه

نوشته شده توسط
 مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت معدنی و صنعتی گل گهر با حضور 95 درصداز سهامداران برگزار شد و سود نقدی مصوب در این مجمع معادل ۵۰ تومان اعلام شد.
 
 شرکت معدنی و صنعتی گل گهر افزایش سرمایه 100 درصدی را در دستور کار خود قرارداد که 50 درصد از آن از محل مطالبات آورده نقدی به مبلغ 600 میلیارد تومان بوده و مابقی آن توسط هیات مدیره ظرف مدت 2 سال انجام می‌پذیرد.
چهارشنبه, 31 تیر 1394 ساعت 17:49

بانک صادرات: مجمع عمومی عادی سالیانه

نوشته شده توسط

سهامداران در تاريخ ٣١ تيرماه سالجاري در محل تالار اندیشه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومي بانک صادرات ايران، مجمع اين بانک با گردهمايي ٨٦/٥٦ درصد از صاحبان سهام و حضور دانیالی رئيس هيأت مديره اين بانک به عنوان رييس مجمع، نمايندگان دولت، سازمان بورس و اوراق بهادار و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار و اسماعیل لـله گانی مديرعامل و اعضاي هيأت مديره گزارش عملکرد بانک را به صاحبان سهام ارايه نموده که پس از استماع گزارش حسابرس مستقل و بازرسي قانوني صورت هاي مالي منتهي به ٢٩ اسفند ماه سال ٩٣ با اکثريت آرا به تصويب و در رابطه با نحوه تقسيم سود و ساير موارد تصميم‌گيري شد .
مدیر عامل با اشاره به توافقات هسته ای کشورمان با کشورهای ١+٥ و رفع تحريم ها گفت: مذاکرات و تلاش های فرزندان ایران زمین در میدان دیپلماسی و دستاوردهای آن امید رفع تحریم ها و تنگناهای بین المللی را افزایش داده که با توجه به توانمندي و قابليت هاي اين بانک در خارج از کشور مجموع این تحولات می تواند جهش بانک صادرات ايران را به دنبال داشته باشد.
لـله گانی افزود: رفع تحریم ها بیش از هر چیز می تواند ظرفیت های بلااستفاده اقتصاد ایران را مجددا" فعال کند که این موضوع در رابطه با بانک ها نیز صادق و در خصوص بانک صادرات پررنگتر می باشد و می تواند آینده روشن تری را برای ما رقم بزند و آنرا به جایگاه واقعی خود برگرداند. که ارمغان این تحولات، افزایش قیمت سهام بانک، افزایش اعتبار و قدرت چانه زنی بانک در معاملات بین الملل، افزایش سود، ارایه خدمات متنوع ارزی و... می باشد و که به تبع آن می تواند با افزایش سرمایه، قدرت بانک در اعطای تسهیلات و ایفای نقش پررنگ تر در اقتصاد کلان و جذب منابع بیشتر را فراهم سازد.
وی در خصوص رویکرد و سیاست های بانک در حوزه اعتباری گفت: همگام با برنامه های اقتصادی دولت و اجرایی شدن بخشنامه بانک مرکزی ارایه تسهیلات به خریداران محصولات داخلی در اولویت سیاست های بانک قرار گرفته است،این طرح به منظور افزایش قدرت خرید از واحد های تولیدی و خرید کالاهای ایرانی اجرا می شود و در قالب آن واحد های تولید داخلی می توانند از بانک صادرات تسهیلات دریافت کنند.
وی در بخش دیگری از سخنانش تاکید کرد: در سال ٩٣ در جهت افزایش پایداری و توان ریسک پذیری بانک نسبت به افزایش نسبت کفایت سرمایه که از شاخص های مهم و تعیین کننده در خصوص میزان ثبات و سلامت هر بانکی است اقدام نموده و میزان آن بر اساس صورت های مالی حسابرسی شده به بیش از ١٠ درصد افزایش پیدا کرده است.
مدیرعامل با اشاره به اهمیت خدمات نوین در کاهش هزینه ها تصریح کرد: این بانک در راستای پاسخگویی به نیاز مخاطبان تنوع بخشی به خدمات را مد نظر قرار داده و در این رابطه تلاش خواهد شد تا هر ماه محصول جدیدی به بازار عرضه شود.
شايان ذکر است سهامداران پس از تأييد صورتهاي مالي بانک شامل ترازنامه، صورت سود و زيان، صورت جریان وجوه نقد، براي عملکرد سال مالي منتهي به ٢٩ اسفند ماه سال ٩٣ تصميماتی بدين شرح اتخاذ نمودند: سازمان حسابرسي به مدت يک سال به عنوان بازرس و حسابرس قانوني بانک، روزنامه هاي کثير الانتشار اطلاعات و دنياي اقتصاد براي درج آگهي هاي مربوطه به مجامع عمومي برگزيده شدند همچنين با تحقق EPS سال٩٣ با پيشنهاد مديران و تصويب سهامداران با پرداخت مبلغ ٤٥ريال به ازاء هر سهم به عنوان سود نقدي به سهامداران موافقت شد .
لازم به ذکر است حسابرس و بازرس قانوني در اظهاراتي ضمن مطلوب ارزيابي کردن صورت هاي مالي اين بانک، تاکيد کرد صورت هاي مالي تهيه شده از تمام جنبه های با اهميت و طبق استانداردهاي حسابداري بوده و عملکرد مالي و جريانهاي نقدي بانک را به نحو مطلوبي نشان مي دهد.

چهارشنبه, 31 تیر 1394 ساعت 15:56

بانک پارسیان: مجمع عمومی عادی سالیانه

نوشته شده توسط
بانک پارسیان بدون نماینده بانک مرکزی به مجمع عمومی عادی سالانه رفت .
به گزارش خبرنگار ما کوروش پرویزیان مدیرعامل بانک پارسیان در گزارش خود به جلسه مجمع با بیان اینکه این بانک با سهم 18درصدی از منابع بانک های خصوصی نخستین جایگاه را در این گروه داردگفت :جمع منابع بانک با 21درصد رشد به رقم 509 هزار میلیارد ریال در سال گذشته رسیده است و بانک بالغ بر 87 میلیارد ریال تامین مالی برای اشخاص مختلف حقیقی و حقوقی انجام داده است .
البته پرویزیان این نکته را نیز اشاره کرد که مجموع درآمدهای بانک به 76 هزارو 430 میلیارد ریال و درآمد حاصل از تسهیلات اعطایی به 53 هزارو 251 میلیارد ریال رسید که به ترتیب9.7 و 1.21درصد نسبت به سال 92رشد داشته است .
سود پرداختی به سپرده گذاران از دیگر مواردی بود که وی به آن اشاره داشت و افزود که این بخش نیز با 26درصد رشد همراه بوده است .البته بحث نسبت کفایت سرمایه بانک که به 7.1درصد رسیده از دیگر مواردی بود که وی در این جلسه به آن اشاره کرد .
مدیر عامل بانک پارسیان اجرای برنامه استراتژیک 2020،طراحی و استقرار پروژه پترو بانک، طراحی و استقرار شعبه هوشمند،مدیریت مطالبات ،توسعه زیر ساخت های فناوری اطلاعات ،افزایش سهم بازار منابع و تراکنش ها،طراحی و توسعه محصولات خدمات بانکی نوین را از برنامه های بانک در سال 1394 عنوان کرد .وی با بیان اینکه شکاف درآمد و هزینه چالش اصلی بانک است اذعان داشت که امید داریم با تدابیر هیات مدیره این چالش در سال جاری مرتفع شود .
وی با بیان اینکه قراردادهای مناسبی با صندوق توسعه ملی به ارزش 3.5 میلیارد دلار در سال جاری منعقد شده که در قالب سپرده گذاری و عاملیت صندوق است ، اذعان داشت :در حوزه مطالبات نیز پرونده های بزرگ بانک در حال پیگیری است .
پرویزیان در تکمیل سخنان خود در این بخش گفت که یکی از بدهکاران بزرگ به بانک گروه صفا است که اختلافاتی در زمینه میزان بدهی با این گروه وجود داشت که با همکاری بانک مرکزی و قوه قضائیه اختلاف 4 هزار میلیارد تومانی با این گروه رفع شده است .به گفته وی البته خروج بدهی این گروه از سرفصل مطالبات بانک حداقل دو سال زمان خواهد برد.
در ادامه این جلسه که البته بدون حضور نماینده بانک مرکزی برگزار شد گزارش حسابرس و بازرس قانونی شرکت ارائه شد . در بند هفت این گزارش رعایت کامل مفاد مواد 234 و 240 اصلاحیه قانون تجارت (ایجاد ذخایر و اندوخته های لازم و کافی) و مقررات حاکم بر فعالیت بانک در اتخاذ تصمیم برای سود قابل تقسیم ضروری عنوان شد .
البته در همین زمینه نامه بانک مرکزی به کوروش پرویزیان در خصوص صدور مجوز برگزاری مجمع بانک پارسیان خوانده شد . در این نامه آمده است که مشروط به منظور نمودن 1000 میلیارد ریال ذخیره مطالبات اضافی برگزاری مجمع بلامانع است . همچنین ضروری است که میزان سود قابل تقسیم نیز 10 درصد سود خالص 93 در نظر گرفته شود . بر این اساس با سود 97 میلیارد تومانی بانک سود قابل تقسیم به ازای هر سهم 6 ریال خواهد بود .
مهدی رضایی معاون مالی و سرمایه گذاری بانک پارسیان نیز اذعان داشت که بانک میزان ذخایر خود را افزایش داده و به 2900میلیارد ریال رسانده است .وی در خصوص سود بانک نیز اذعان داشت که متاسفانه زمین پیروزی بانک در سال مورد گزارش به فروش نرسید و این نکته سود قابل تقسیم را متاثر ساخت .

با نارضایتی سهام داران خرد در این جلسه دو پیشنهاد از سوی هیات رئیسه برای تقسیم سود مطرح شد که پیشنهاد اول پذیرش تصمیم بانک مرکزی در خصوص تقسیم 6 ریال سود و کنترل ریسک های احتمالی و اعطای سهام جایزه به سهام داران بود و پیشنهاد دوم تقسیم 60 ریال سود به ازای هر سهم از محل سود انباشته و پذیرش ریسک های احتمالی مانند عدم ثبت صورت جلسه مجمع از سوی مقام ناظر و یا بسته شدن نماد بود .در نهایت مجمع تصمیم گرفت تا با رای گیری در این زمینه نتیجه نهایی را اعلام کند .

لازم به اشاره است که بانک پارسیان که 31 تیرماه به مجمع رفت ضعيف ترين عملکرد را در طي سال هاي اخير از خود به نمايش گذاشته است . بانک پارسيان در حالي اولين پيش بيني درآمدي خود را با سود 628 ريال به ازاي هر سهم آغاز کرد که در پايان دوره با تعديل منفي 80 درصدي سود خود را به رقم 125 ريال به ازاي هر سهم تقليل داد که اصلي ترين عامل اين عملکرد افزايش سود پرداختي به سپرده گذاران است .

در حقيقت پارسيان نسبت به برآورد اوليه در بخش درآمد مشاع از انحراف 7 درصدي اما در بخش سود پرداختي به سپرده گذاران از انحراف 27 درصدي برخوردار بود، امري که درآمد محقق شده را نسبت به جمع درآمد بانک به پيش بيني اوليه 53 درصد کاهش داده است . در همين حال بانک سود سال مالي 94 را نيز خوشبينانه 306 ريال برآورد کرده از اين رو سازمان بورس با اعلام ترديد از توانايي بانک در تحقق بودجه از بانک مربوطه مستندات درخواست کرد که بانک پارسيان نيز در جوابيه اين نامه پاسخ روشني را ارائه نکرده است. در اين ميان بحث فروش دارايي و ملک مطرح است که با توجه به عدم تحقق آن در طي دوره مالي 93 به سال 94 منتقل شده است.


از مهمترین مصوبات دیگر مجمع عمومی عادی سالانه این بانک، تصویب صورت‌های مالی ارائه شده برای عملکرد سال مالی 1393 بود. تعیین روزنامه‌های دنیای اقتصاد و اطلاعات به عنوان روزنامه رسمی این بانک برای سال 1394، انتخاب موسسه حسابرسی "دایا رهیافت" به عنوان بازرس قانونی و حسابرس مستقل اصلی و موسسه حسابرسی "دش و همکاران" به عنوان بازرس علی‌البدل از دیگر مصوبات این مجمع بود.
در مجمع فوق‌العاده بانک پارسیان نیز که بلافاصله پس از مجمع عمومی عادی برگزار شد وبه موضوع تصویب افزایش سرمایه بانک اختصاص داشت، سهامدارن با افزایش سرمایه 50 درصدی بانک از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی های ثابت موافقت کردند. به این ترتیب سرمایه بانک پارسیان از مبلغ 15،840 میلیارد ریال به مبلغ 23،760 میلیارد ریال افزایش خواهد یافت. همچنین سهامداران با تفویض اختیار به هیات مدیره این امکان را فراهم کردند تا اجرای این افزایش سرمایه پس از دریافت مجوزهای لازم از مراجع ذیربط ظرف مدت دو سال عملی شود.

گفتنی است؛ افزايش توانايي و ظرفيت بانك در جذب منابع، ارتقاء سهم بازار، توسعه توانايي و ظرفيت بانك در اعطاي تسهيلات، افزايش توانايي و ظرفيت بانك در گسترش شبكه شعب، افزايش سودآوري و بازده بانك از طريق افزايش سهم بانك در ارائه خدمات بانكي، توسعه توانايي و ظرفيت بانك در گسترش فعاليت‌هاي ارزي و كاهش ريسك عملياتي بانك با توجه به افزايش سرمايه و نسبت كفايت سرمايه از مهم ترین دلایل افزایش سرمایه است.
 

مجمع عمومی عادی سالیانه بانک تجارت در تاریخ 30تیرماه 1393 درهتل انقلاب تهران با حضور 83% از سهامداران حقیقی و حقوقی در ساعت 3:40 دقیقه تکشکیل شد. این جلسه با تقسیم سودی 10 ریالی به کار خود پایان داد.

سه شنبه, 30 تیر 1394 ساعت 13:42

بانک دی: گزارش مجمع عمومی عادی سالیانه

نوشته شده توسط

از نکات با اهمیت این مجمع کاهش ۵۰درصدی سپرده های دیداری٬
کاهش ۶۴ درصدی مطالبات از سایر بانک ها
افزایش ۵۰ درصدی تسهیلات اعطایی
صفر شدن مالیات پرداختی به جهت معافیت مالیاتی که هنوز از نطر اداره مالیات تصویب نشده.
سهم منفی بانک از درامد مشاع و محل اصلی سوداوری از فروش دارایی های ثابت و صرافی دی بوده است.
برنامه افزایش سرمایه در سال ۹۴ از محل سود انباشته دارند.
در مجموع با توجه به عملکرد بانک در سال ۹۳ و اسپرد منفی ان در سال گذشته و نزدیک به ۸ بودن نسبت کفایت سرمایه و افزایش دارایی های ریسکی بانک دی٬ این بانک بیش از بانک های مشابه نیاز به افزایش سرمایه دارد که هنوز بانک مرکزی مجوز لازم را نداده است.

تقسیم سود 100 ریال.

دیگر نکات: برنامه افزایش سرمایه از محل سود انباشته در سال جاری۱۰۰٪ بدلیل ترکیب سهامداری خاص
۹۱شعبه ۵۰ شعبه در تهران
۹۲۵ نفر تعداد نیروی انسانی
ساماندهی و احقاق حقوق صرافی دی از ابتدای مهر ماه امسال شروع فعالیت
تثبیت جایگاه بیمه دی
چشم با کنسرسیوم جهت تسهیل پرداخت تسهیلات ایثارگران
سويیفت بانک افتتاح شده و مجوز صادر شده
کفایت سرمایه ۸٪ (مرز حداقل کفایت سرمایه )
رشد سپرده ۳۰٪ بانک دی رشد کل سپرده کشور ۲۲٪
رشد ۱۵۰٪ اعطای تسهیلات
کمترین بنگاه داری در میان بانکها
بیشترین تسهیلات مشارکتی است
در چین ترکیه و عمان حساب باز کرده
بیشترین نیروی انسانی مدرک لیسانس
تاسیس مرکز مطالعات بانکی جهت اموزش پرسنل
تعداد pos و ATM افزایش نیافته است
حاضرین مجمع : ۷۵.۳۵٪
گزارش حسابرس : مقبول گروه و اصلی
نکته حسابرس هوشیار : بانک جهت دریافت مطالباتش املاک دریافت می کنه که وصول اینگونه مطالبات طولانی است بنابراین جهت تقسیم سود به مشکل نقدینگی دارد
مطالبات مشکوکل الوصول ۱٪ مطالبات جاری است ( ناچیز )
معاون ارزی و بین الملل ایجاد شده ( نداشته )
تقسیم سود : ۱۰۰ ریال
نکته + عدم لزوم گرفتم ذخیره م م مازاد بر صورتهای مالی

دوشنبه, 29 تیر 1394 ساعت 17:04

حسینا: مجمع عمومی عادی سالیانه 93

نوشته شده توسط

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت توسعه خدمات دریایی و بندری سینا«حسینا» ساعت 10 صبح روز چهارشنبه با حضور 82 درصد سهامداران در ساختمان وزارت نیرو برگزار شد. مهمترین اهداف شرکت، افزایش سهم بازار و افزایش سودآوری بیان شد. شرکت قبلا فقط،در بخش جنرال کارکو فعالیت داشته که حضور در یک بخش مشخص برای شرکت، ریسک بالایی دارد که سعی شد شرکت به سمت حمل با کانتینر و سایر روشهای حمل و نقل برود هم برای صرفه جویی در هزینه ها و هم برای افزایش ضریب ایمنی. مهمترین فعالیتهای شراکت در سال گذشته
1. ارایه خدمات بندری در بخش کانتینر. که در این زمینه سهم شرکت از کل بازار کشور از 7 درصدسالهای قبل 7 به 53 درصد در سال 93 رسیده.
2. ارایه خدمات بندری در بخش جنرال کارکو
3. شرکت به ارایه خدمات بندری در بخش محصولات نفتی که بااهمیت میباشد نیز وارد شده.
شرکت هم اکنون در حال ورود به پروژه های جدید خدمات بندری است و سعی در مشارکت با یکی از اپراتورهای مطرح جهان را دارد که در گذشته به دلیل تحریمها این امکان وجود نداشت. شرکت طی6 ماه گذشته با یک شرکت آلمانی که جزء ده اپراتور بزرگ دنیاست به تفام رسیده که با این توافق هسته ای و رفع تحریمها امیداست این تفاهم نامه تبدیل به قرارداد شود. از برنامه های آتی شرکت، جذب سرمایه گذار خارجی و عقد قرارداد با شرکتهای المان و ایتالیا برای افزایش سهم عملیات شرکت میباشد که شرکت را به برندی مطرح در سطح جهانی تبدیل می کند.
تصمیمات مهم اخذ شده در مجمع ;
* تقسیم سود نقدی 4200 ریال
* روزنامه کثیرالانتشار اطلاعات

دوشنبه, 29 تیر 1394 ساعت 17:02

ایران خودرو: گزارش مجمع عمومی عادی سالیانه 93

نوشته شده توسط

گزارش مجمع سالیانه ایران خودرو
مجمع عمومی عادی سالیانه خودرو با ریاست آقای صالحی نیا برگزار شد و تقسیم سود 10% معادل 16 ریال به تصویب رسید.
مهمترین بخشهای گزارش هییت مدیره به شرح ذیل می باشد:
1_ بدهی بانکی نزدیک به 1000 میلیارد کاهش داشته و در سال 94 نیز این روند ادامه خواهد داشت.
2_ با توجه به فضای سیاسی جدید اجرای قرارداد با پژو سریع تر صورت خواهد گرفت,این قرارداد به صورت ایجاد یک شرکت مشترک با پژو در ایران است که درصد مشارکت طرفین 50_50 میباشد,شرکت پژو متعهد میگردد 30% از فروش های صادراتی خود را از تولیدات شرکت جدیدالتاسیس در ایران انجام دهد,مدیرعامل شرکت جدید هر دوسال درمیان توسط طرفین انتخاب میشود.
3_ شرکت برای اولین بار از متخصصان خارجی برای طراحی platform محصولات استفاده کرده است.
4_ شرکت قصد دارد هر سال یک خودرو جدید روانه بازار کند.
5_ ایرانخودر تا سال 1404 قصد تصاحب 60% از بازار داخلی و صادرات و رشد تولیدات را دارد.

6_ در سال 93 شرکت برای اولین بار موفق شد میزان خودروهای تولیدی ناقص خود را به صفر برساند و باعث کاهش تاخیر تحویل خودرو از 20000 دستگاه به 1000 دستگاه در سال شده است و همچنین پارکینک 4 هکتاری استیجاری خود را تحویل داده است.
7_ شرکت دلیل عمده افزایش فروش سال 93 را تکمیل خودروهای ناقص سال 92 اعلام کرد.
8_سیاست شرکت در سال 93 که برای اولین بار میزان سفارشات تعیین کننده ی میزان تولید شرکت شده و کاهش تولید محصولاتی که اقبال چندانی در بازار ندارند.
9_ . مدیره از افزایش سهم خودروهای چینی به علت دارا بودن گریبکس اتوماتیک و آپشن های رفاهی ابراز نگرانی کرد,واعلام کرد که تولید سواری سورن با گریبکس اتومات و موتور توربو شارژردار را در دستور کار قرار داده است.
10_ شرکت اعلام کرد به غیر از محصول جدید وانت آریسان , وانت تندر نیز با توجه به اینکه هییت مدیره از پروژه آن رضایت کامل ندارد ,وارد بازار خواهد شد.
11_ شرکت در نظر دارد خودرویی ارزان قیمت و با مصرف زیر 5 لیتر بنزین با مشارکت خودروسازهای خارجی تولید کند تا بخشی از سهم بازار پراید را از آن خود کند.
12_ هییت مدیره از مصمم بودن خود برای عدم تعدیل نیرو اشاره کرد.
13-سازمان حسابرسي: بازرس قانوني
14-روزنامه كثيرالانتشار:اطلاعات


Warning: Illegal string offset 'active' in /home/hadafhaf/public_html/old/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/hadafhaf/public_html/old/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/hadafhaf/public_html/old/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/hadafhaf/public_html/old/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/hadafhaf/public_html/old/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/hadafhaf/public_html/old/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/hadafhaf/public_html/old/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/hadafhaf/public_html/old/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/hadafhaf/public_html/old/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/hadafhaf/public_html/old/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/hadafhaf/public_html/old/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/hadafhaf/public_html/old/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/hadafhaf/public_html/old/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/hadafhaf/public_html/old/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/hadafhaf/public_html/old/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/hadafhaf/public_html/old/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/hadafhaf/public_html/old/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/hadafhaf/public_html/old/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/hadafhaf/public_html/old/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/hadafhaf/public_html/old/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/hadafhaf/public_html/old/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/hadafhaf/public_html/old/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/hadafhaf/public_html/old/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/hadafhaf/public_html/old/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/hadafhaf/public_html/old/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/hadafhaf/public_html/old/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/hadafhaf/public_html/old/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/hadafhaf/public_html/old/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/hadafhaf/public_html/old/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/hadafhaf/public_html/old/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/hadafhaf/public_html/old/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/hadafhaf/public_html/old/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/hadafhaf/public_html/old/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/hadafhaf/public_html/old/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/hadafhaf/public_html/old/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/hadafhaf/public_html/old/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/hadafhaf/public_html/old/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/hadafhaf/public_html/old/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/hadafhaf/public_html/old/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 42

Warning: Illegal string offset 'active' in /home/hadafhaf/public_html/old/templates/sj_worldnews/html/pagination.php on line 48
صفحه1 از11

اخبار اقتصادی

60391