شنبه, 19 تیر 1395 ساعت 12:55

اعزام تیم به پتروشیمی بوعلی برای تهیه گزارش

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از اعزام تیمی از این کمیسیون برای تهیه گزارش درباره حادثه پتروشیمی بوعلی ماهشهر و دعوت از وزیرنفت برای حضور در کمیسیون به منظور ارائه توضیحات خبر داد.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خانه ملت، فریدون حسنوند با اشاره به آتش سوزی پتروشیمی بوعلی ماهشهر،گفت: در ساعات اولیه آتش سوزی در روز چهارشنبه طی تماس تلفنی با وزیر نفت، شرایط بحرانی منطقه و حجم آتش سوزی برای وی تشریح و نیاز منطقه به تجهیزات و امکانات بازگو شد.
نماینده مردم اندیمشک درمجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه تاکنون گزارش لحظه ای از وزیر نفت دریافت شده است، افزود: با توجه به وزش باد برخی اقدامات پیشگیرانه مبنی بر تخلیه تعدادی از مخازن اطراف و جلوگیری از سرایت آتش به دیگرمخازن باید صورت می گرفت، لذا پیشنهاد مدیریت واحد برای اطفای حریق داده شد.
 
*دغدغه و نگرانی اعضای کمیسیون انرژی؛ حمایت از نیروهای حاضر در عملیات اطفای حریق 
حسنوند با اشاره به اینکه به استاندار خوزستان پیشنهاد ارسال امکانات و نیروهای انتظامی و همچنین تشکیل مدیریت داده شد، ادامه داد: گزارش ها از نماینده ماهشهر و وزارت نفت به صورت لحظه ای دریافت شده و پیشنهادهای کمیسیون انرژی نیز با آنها مطرح شده است.
وی با بیان اینکه کمیسیون انرژی مجلس جلساتی درخصوص علل و عوامل آتش سوزی در پتروشیمی و اقدامات انجام شده برای مهار کردن آتش با حضور مسئولان مربوط تشکیل می دهد، یادآور شد: بازرسان و کارشناسانی ازجانب کمیسیون انرژی مجلس به پتروشیمی اعزام خواهند شد و همچنین برآوردی از خسارت وارد شده صورت می گیرد و گزارشی در ابعاد مختلف به استحضار مردم می رسد.
حسنوند با اشاره به حضور وزیر نفت در منطقه تا زمان مهار کردن آتش افزود: تمام دغدغه و نگرانی اعضای کمیسیون انرژی حمایت از نیروهای حاضر در عملیات اطفای حریق بود.
وی تاکید کرد: در آینده حتما برای پیشگیری از حوادث اینچنینی و دلایل مختلف از جمله نقص فنی، پیگیری هایی صورت خواهد گرفت.
نماینده مردم اندیمشک تصریح کرد: از وزیرنفت نیز برای حضور در کمیسیون انرژی مجلس به منظور ارائه گزارش و اقدامات صورت گرفته دعوت می شود.
هدف حافظ

مدیریت سایت

وبگاه: hadafhafez.ir
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

اخبار اقتصادی

60391