مؤسسه تحلیلی و اعتبارسنجی مودیز اعلام کرد که شیوع ویروس کرونا باعث شده است یک سونامی اقتصادی در جهان به وجود بیاید و اقتصاد جهانی درگیر سقوطی جدی شده است.

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، مؤسسه تحلیلی و اعتبارسنجی مودیز اعلام کرد که شیوع ویروس کرونا باعث شده است یک سونامی اقتصادی در جهان به وجود بیاید و اقتصاد جهانی درگیر سقوطی جدی شده است. این ویروس باعث شده است بخش‌های مهمی در آسیا، اروپا و آمریکا تعطیل شده یا فعالیت‌های اقتصادی خود را به شدت کاهش دهند.

اقتصاددان ارشد مودیز، مارک زندی، در گزارش نوشت: آسیب‌های مالی بیشتری خیلی سریع در راه است، چراکه میزان اخراج‌ها اوج خواهد گرفت، شرکت‌ها سرمایه‌گذاری‌ها را کاهش خواهند داد و پاداش‌های بازنشستگی لغو خواهند شد.

او ادامه داد: بانک‌های مرکزی جهان اقداماتی جدی و بزرگ انجام داده‌اند اما گزینه‌های پیش روی آنها در حال تمام شدن است، چراکه نرخ‌های بهره به صفر رسیده است. حالا باید دولت‌ها فوراً برای خانوارهای و تجارت‌های در معرض آسیب حمایت‌های مالی خود را ارائه کنند.

زندی اضافه کرد: شدت آسیب‌های اقتصادی شیوع کرونا تا حد زیادی به خط سیر ویروس و اقدامات دولت‌ها بستگی دارد، اما تخمین زده می‌شود تنها در ماه آوریل بین ۵۰۰ تا ۵ میلیون نفر در آمریکا بیکار شوند.

مطالب مرتبط

Our website is protected by DMC Firewall!