به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از بلومبرگ، شرکتهای خدمات مالی مورگان استنلی و گلدمن ساچز اعلام کردند ویروس کرونا آسیب های اقتصادی بسیار بزرگتری  نسبت به آنچه انتظار می‌رود خواهد زد و هشدار دادند تولید در آمریکا در سه ماهه دوم سال میلادی جاری کاهش قابل توجهی خواهد داشت و رکود اقتصاد جهان عمیق تر خواهد شد.

 اقتصاددان های مورگان استنلی طی گزارشی به مشتریان خود اعلام کردند ‌پیش بینی می‌کنند تولید ناخالص داخلی آمریکا در آوریل تا ژوئن 30.1 درصد کاهش یابد. این کاهش، نرخ بیکاری را طی این دوره تا 12.8 درصد افزایش می دهد.

گلدمن ساچز اعلام کرد انتظار دارد اقتصاد جهان یک درصد در سال جاری میلادی کوچک‌تر شود. این کاهش نسبت به آنچه در 2009 طی بحران مالی اتفاق افتاد بسیار بزرگتر است. اقتصاددان های این موسسه مالی 24 درصد کاهش در تولید آمریکا را طی سه ماهه آینده پیش بینی می کنند.

این پیش ‌بینی‌های بدبینانه از طرف دو بانک بزرگ وال استریت ترس از رکود را افزایش می دهد. هر دوی این موسسات مالی پیش بینی یک بهبود اقتصادی را از آغاز سه ماهه سوم کرده اند ولی به عقیده آنها با مخاطراتی همراه خواهد بود.

 رئیس فدرال رزرو سنت لوئیز پیش بینی کرده نرخ بیکاری در سه ماهه دوم سال میلادی جاری به خاطر تعطیلی فعالیت‌های اقتصادی در مبارزه با ویروس کرونا به 30 درصد برسد و تولید ناخالص داخلی 50 درصد کاهش یابد.

 این پیش بینی ها در شرایطی صورت می‌گیرد که اقتصاددانها هشدار می دهند اقتصاد جهان همین حالا هم در رکود 0.8 درصدی قرار دارد که از 2009 تا حالا بی سابقه است.

مطالب مرتبط

DMC Firewall is a Joomla Security extension!