به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از اسپوتنیک، مؤسسه مشاوره‌ای PWC گزارش داد در آستانه برگزاری نشست مجمع جهانی اقتصاد در داووس سوئیس گزارش داد که بدبینی در میان شرکت‌های بین‌المللی درباره رشد اقتصاد جهانی بیشتر شده است.

در گزارش این مؤسسه آمده است در نظرسنجی از مدیران عامل شرکت‌های مختلف بخش قابل توجهی از آنها نسبت به چشم انداز رشد اقتصاد جهانی در سال 2020 بسیار بدبین بوده به گونه‌ای که 53 درصد آنها پیش‌بینی کرده‌اند که رشد اقتصاد بین‌المللی کاهش خواهد یافت.

در حالی 53 درصد از مدیران عامل شرکت‌های در نظرسنجی امسال  چشم‌اندازی بدبینانه را نسبت به رشد اقتصاد جهانی ارائه کرده‌اند که در نظرسنجی سال قبل فقط 29 درصد آنها نسبت به آینده بدبین بودند.

 از جمله دلایلی که از سوی مدیران عامل شرکت‌ها به عنوان موانع فعالیت خود عنوان شده است می‌توان به قوانین دست و پا گیر، اختلافات تجاری و چشم انداز مبهم رشد اقتصادی اشاره کرد.

در نظرسنجی انجام شده تنها 27 درصد از مدیران عامل شرکت‌ها آینده خوبی را پیش‌بینی کردند که کمترین رقم طی 10 سال گذشته محسوب می‌شود.

قرار است از امروز به مدت 4 روز نشست مجمع جهانی اقتصاد در شهر داووس سوئیس برگزار شود.

50 نفر از سران کشورهای جهان از جمله دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا، آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، سباستین کورز صدراعظم اتریش، و ولادیمیر زلزنسکی رئیس‌جمهور اوکراین، در این نشست حضور پیدا کنند.

مطالب مرتبط

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd