به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از سی ان بی سی، طبق تحقیقات شرکت مالی و بانکداری سوئیسی UBS، ثروتمندترین سرمایه گذاران دنیا یک تنزل قیمت شدید را در سال آینده پیش بینی می کنند.

 55 درصد از بیش از 3400 سرمایه گذاری که UBS از آنها نظر سنجی کرده انتظار یک سقوط قابل توجه در بازار ها را در 2020 دارند. در بحبوحه خطرات ژئوپلیتیکی، این ثروتمندان ذخایر نقدی خود را تا 25 درصد میانگین سرمایه شان افزایش داده اند.

 دفتر مدیریت ثروت جهانی UBS اعلام کرد:« سرمایه‌گذاران دلایلی برای محتاط بودن در سال جدید دارند. از هر سه سرمایه‌گذار جهانی دو نفر اعتقاد دارند که در حال حاضر وقایع ژئوپلیتیکی بازارها را به پیش می برند نه زیرساخت های تجاری مثل سودآوری، در آمد و رشد.

 طبق گزارش UBS، نگرانی‌های ژئوپلتیکی این فوق ثروتمندان شامل جنگ تجاری چین و آمریکا و انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا می‌شود.

خوش‌بینی نسبت به حل جنگ تجاری چین و آمریکا باعث شد  بازار سهام در هفته گذشته رکورد بزند. میانگین شاخص صنعتی داوجونز و اس پی 500  بیش از 3 درصد طی ماه گذشته افزایش یافته اند. ولی آمریکا و چین هر دو در حال نهایی کردن مرحله اول قرارداد تجاری هستند و به نظر می‌رسد در مورد برداشته شدن یا نشدن عوارض فعلی اختلاف نظر داشته باشند.

تقریباً از هر 10 سرمایه گذاری که در این نظرسنجی شرکت کرده اند 8 نفر بی ثباتی بالاتر را پیش بینی کرده اند و از هر چهار سرمایه گذار سه نفر اعتقاد دارند فضای سرمایه گذاری نسبت به پنج سال گذشته چالش برانگیز تر می شود.

اکثر سرمایه گذارانی که UBS از آن‌ها نظرسنجی کرده، حداقل یک میلیون دلار دارایی قابل سرمایه گذاری دارند.

مطالب مرتبط

Our website is protected by DMC Firewall!