به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در روزهای اخیر تصمیمات مناسبی برای بررسی وضعیت شرکت هپکو چه به لحاظ پرداخت حقوق معوق و چه از ثبت سفارش تولید برای بازگشت این شرکت مهم تولیدی کشور اتخاذ شده است.

علیرضا صالح، رییس کل سازمان خصوصی سازی، با اشاره به فرمان رهبر انقلاب درخصوص رونق تولید، گفته است: بنا به دستور وزیر امور اقتصادی و دارایی به بانک ملی و با پیگیری و تلاش مجدانه سازمان خصوصی سازی، تمامی مطالبات و حقوق معوقه 6 ماه نخست سال جاری کارکنان هپکو از شب گذشته پرداخت شد.

بر اساس این گزارش تمامی کارکنان هپکو تمامی مطالبات و حقوق معوقه 6 ماه اول سال جاری خود را دریافت کرده و با این پرداخت، دریافت حقوق کارکنان هپکو  به روز خواهد شد.

اما اقدام جدید که دولت برای تعیین تکلیف این شرکت در دستور کار قرار داده است، بحث استفاده از روش روش پیمان مدیریت است. به هر حال بعد از واگذاری ناکام این شرکت در سال 85 و همچنین عدم ایفای تعهدات از سوی مدیران جدیدی که در سالهای اخیر منصوب شده بودند این اقدام جدید میتواند روزنه‌های از امید را برای این شرکت ایجاد کند.

صالح با اشاره به استفاده روش پیمان مدیریت برای تعیین تکلیف شرکت هپکو گفت:  بزودی و پس از تعیین مدیر عامل جدید هپکو توسط سازمان خصوصی سازی و نظارت راهبردی این سازمان  بر این شرکت؛ در آینده نزدیک تولیدات شرکت هپکو شروع و  شاهد رونق تولید در این شرکت مهم خواهیم بود.

نکته جالب اینکه سهام این شرکت در بورس اوراق بهادار نیز از وضعیت مناسبی برخوردار شده و به نظر می‌رسد رفته رفته شرایط این شرکت بحران زده در حال عادی شدن است.

برخی نمایندگان مجلس اقداماتی را برای بازگرداندن اموال شرکت هپکو در دستور کار  قرداده‌اند تا در کنار پرداخت حقوق معوق و سفارش جدید تولید زمینه برای بازگشت این شرکت به مدار تولید فراهم شود.

بر این اساس شنیده شده پیگیریهایی از سوی مجلس  در خصوص اعمال ماده 234 صورت گرفته است. بر این اساس با تهیه گزارش نظارتی و عزم دستگاه قضایی برای برخورد با مفاسد اقتصادی بنظر می‌رسد بتوان با پیگیری و برگرداندن منابع مالی این کارخانه بزرگ ماشین آلات راهسازی به شرکت و وامهایی که با تضمین و به نام این بنگاه بزرگ گرفته شده تعیین تکلیف شود.

مطالب مرتبط

Our website is protected by DMC Firewall!