رئیس سازمان برنامه گفت: در سال‌های آینده برای در امان ماندن از شوک‌ها و تکان‌هایی که هر از گاهی در اثر تغییر مصرف نفت و بنزین در جهان بوجود می‌آید، باید این اقلام از بودجه خارج شود.
 

 

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محمدباقر نوبخت در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی گفت: پرداخت به موقع حقوق کارکنان دولت و تخصیص بودجه به طرح‌های عمرانی در دستور کار قرار گرفت. به همین منظور گزارشی ارائه شد تا پایان سال ۹۸ بتوانیم منابع و مصارف را براساس پرداخت حقوق کارمندان و اجرای طرح‌های عمرانی با اولویت بندی انجام دهیم. این جلسه مرتبط با شرایط فعلی و با توجه به اعمال شدیدترین تحریم‌ها بر علیه ایران برگزار شد.

وی افزود: می‌توانیم ۶۲ هزار میلیارد تومان بودجه را در بخش هزینه‌ها جابجا کنیم و ۷۶ هزار میلیارد تومان از منابع مختلف کمک بگیریم که همه این‌ها مطرح شد تا اعضای ستاد اقتصاد مقاومتی تکلیف خود را بدانند و با سازمان برنامه و بودجه همکاری لازم را انجام دهند.توافق شد قبل از مطرح شدن طرح اصلاح ساختار بودجه در جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوا این موضوع در دولت مطرح شود.

نوبخت ادامه داد: برای سال‌های آینده برای در امان ماندن از شوک‌ها و تکان‌هایی که هر از گاهی در اثر تغییر مصرف نفت و بنزین در جهان بوجود می‌آید، باید این اقلام از بودجه خارج شود.در جلسه امروز توضیح داده شد چطور باید در ۴ محور درآمدهای پایدار، هزینه‌های کارآمد، ثبات اقتصادی و تقویت نهادی، ۲۴ برنامه( ۱۱ برنامه در سال جاری و ۱۳ برنامه برای سال آینده) را اجرا کنیم و چه همکاری‌هایی لازم است.

مطالب مرتبط