2019-06-12_133505

بازار سهام امروز یک روز مثبت و بسیار پرعرضه ای را پشت سر گذاشت. این عرضه ها باعث شد تا بازار سهام به خوبی عدم انرژی کافی برای رشد را نشان دهد. تحلیلگران تکنیکال نیز در برخی از سهام و صنایع شروع به شناسائی واگرایی ها نمودند. با این حال برخی از سهام که با اخبار خاصی نظیر تجدید ارزیابی همراه هستند و برخی تک سهام همچنان پر اقبال ظاهر شدند. یک دلیل می تواند همچنان ابهام در بازارهای جهانی باشد که امروز رخ داد. دلیل دوم عدم انرژی کافی رشد دلار آزاد می باشد. نرخها در بورس کالا نیز اندکی کاهشی شده است. از طرفی شاهد کاهش تقاضای محصولات در این بورس هستیم. امروز بازار ارز در انتظار یک اتفاق بزرگ است. اتفاقی که در طول تاریخ ایران بی سابقه بوده است. سفر نخست وزیر ژاپن در این مقطع زمانی قطعاً نتایجی خواهد داشت که باعث سفر ایشان به تهران شده است. کارشناسان سیاسی نوعی چراغ سبز از سوی ایران را دلیل سفر ایشان ارزیابی می کنند. هر چند برخی با بدبینی زیادی معتقدند که سفر آلمانی ها و ژاپنی ها به تهران برای گوشزد کردن تبعات خروج ایران از برجام است، اما بسیاری معتقدند که احتمالاً تغییر و تحولاتی ولو اندک در راه است! بنابراین روند بازار شنبه به متغیرهای زیادی از جمله روند بازارهای جهانی و اخبار ملاقات نخست وزیر ژاپن ارتباط خواهد داشت.

روز چهارشنبه، در حالی که امریکا مواضع سختی در مورد توافق تجاری با چین اتخاذ کرده است، سهام آسیایی حالت تدافعی به خود گرفتند. از سوی دیگر به زودی داده‌های تورم آمریکا اعلام خواهد شد که می‌تواند مشخص‌کننده میزان احتمال کاهش نرخ بهره زودهنگام این کشور باشد. دونالد ترامپ، سه‌شنبه شب اعلام کرد: در توافق تجاری با چین دست نگاه می‌دارد تا چین ۴-۵ مورد اساسی را حل کند، در غیر این صورت هیچ علاقه‌ای به پیشرفت مذاکرات ندارد. درحالی که آمارها از احتمال ۸۰ درصدی برای کاهش نرخ بهره در اجلاس ۱۸-۱۹ ژوئن فدرال‌رزرو خبر می‌دهند، بازارها به اعلام داده‌های تورم آمریکا که در ادامه امروز منتشر می‌شوند، چشم دوخته‌اند که ممکن است این احتمالات را بر هم بزند.

همچنین قیمت نفت روز چهارشنبه تحت تاثیر چشم‌انداز ضعیف‌تر تقاضا و رشد ذخائر نفت آمریکا بیش از یک درصد کاهش پیدا کرد. قیمت نفت روز چهارشنبه تحت تاثیر چشم‌انداز ضعیف‌تر تقاضا و رشد ذخائر نفت آمریکا بیش از یک درصد کاهش پیدا کرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط