به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در توییتی به دفاع از اعمال تعرفه‌های تجاری بر محصولات چینی پرداخت. وی در توییت خود نوشت:

"دلیلی ندارد که مصرف‌کنندگان آمریکایی هزینه تعرفه‌هایی را پرداخت کنند که از امروز بر روی چین اعمال می‌شود. اخیراً به اثبات رسیده است زمانی که تنها 4درصد توسط آمریکا پرداخت شده چین 21درصد تعرفه پرداخت کرده، زیرا چین مقادیر زیادی از محصولاتش را مشمول کمک هزینه کرده است. تعرفه‌ها همچنین می‌توانند نادیده گرفته شوند، اگر شما از کشوری که مشمول تعرفه نیست خرید کنید یا محصولات داخل آمریکا را(که بهترین ایده است) بخرید. تعرفه این محصولات صفر است. بسیاری از شرکتهای مشمول تعرفه چین را به مقصد ویتنام و کشورهای دیگر اینچنینی در آسیا ترک می‌کنند. به همین دلیل است که چینی‌ها شدیداً خواستار توافق هستند".

در ادامه توییت ترامپ به امتیازگیری چین از آمریکا برای سالهای متمادی اشاره شده و علت آن را عملکرد بد رؤسای جمهوری قبلی آمریکا اعلام کرده است.

وی در پایان گفت: "من به رئیس‌جمهور شی و تمام دوستان بسیار زیادم در چین می‌گویم که چین در صورتی که به توافق دست پیدا نکند به‌شدت آسیب خواهد دید، زیرا شرکتها مجبور به ترک چین به مقصد کشورهای دیگر خواهند شد. خرید در داخل چین بسیار گران خواهد شد. شما توافق خوبی داشتید که تقریباً به اتمام رسیده بود و از آن عقب کشیدید".

مطالب مرتبط