زمان نخستین عرضه اولیه سال جدید مشخص و مقرر شد ۱۰ درصد از سهام سرمایه گذاری صدر تامین چهارشنبه این هفته در بورس عرضه اولیه شود که با ثبت رکوردهای جدید همراه خواهد شد .
 

 

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، درحالی طی سال جاری، خبری از ورود شرکت های جدید نشده که امروز طبق برنامه اعلامی ، جلسه معارفه سرمایه گذاری صدر تامین (ساعت 15 تا 17 در سالن تلاش ) برگزار می شود تا با اعلام آخرین وضعیت مالی و عملیاتی و پاسخ به سئوالات توسط مدیران، این هلدینگ دو هزار میلیارد تومانی آماده عرضه اولیه باشد.

براساس این گزارش، بررسی های بورس پرس نشان داد زمان عرضه اولیه "تاصیکو" مشخص شده و قرار است چهارشنبه این هفته 4 اردیبشهت 10 درصد از سهام آن در بازار دوم معاملات بورس برای عموم عرضه شود که شامل 200 میلیارد سهم است تا به این ترتیب ، رکورد جدیدی در تعداد سهام قابل عرضه ثبت شود.

همچنین در حالی باید منتظر اطلاعیه بورس ماند که قیمت مدنظر هر سهم برای عرضه ، 230 تومان است که در این صورت به نقدینگی حدود 460 میلیارد تومانی برای نخستین سهم جدید سال نیاز خواهد بود .

از سوی دیگر به فرض مشارکت حدود 350 هزار نفر از سهامداران برای این عرضه ، سهمیه تقریبی هر کد حقیقی و حقوقی حدود 5700 سهم خواهد بود که در این صورت به نقدینگی حدود 1.3 میلیون تومانی نیاز است.

برپایه این گزارش، با این اوصاف بعد از تاکید سال گذشته رئیس جمهور به خروج بانک ها و سازمان های بزرگ دولتی و عمومی از بنگاهداری و برنامه وزیر کار مبنی بر واگذاری شرکت ها از طریق بازار سهام ، سازمان تامین اجتماعی و زیرمجموعه های مهم آن مانند شستا، آماده اجرای این خواسته روحانی و فروش شرکت ها شده اند که اولین مورد مهم آن در سال جدید با سرمایه گذاری صدر تامین انجام خواهد شد.

همچنین قرار است سهام شستا و سرمایه گذاری صبا تامین در سال جاری عرضه اولیه شود که در این صورت باید شاهد موج تازه و بزرگی از ورود شرکت های جدید و عظیم بود.

مطالب مرتبط