سازمان خصوصی‌سازی به وکالت از سهامدار عمده از عرضه بلوک ۶۰.۷۲ درصدی شرکت پرحاشیه هپکو از طریق فرابورس با در نظر گرفتن یک شرط برای خریدار خبر داد.
 

 

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، سازمان خصوصی سازی در نظر دارد به وکالت از شرکت هیدرو اطلس، بلوک ۶۰.۷۲ درصدی سهام شرکت هپکو را واگذار کند و متقاضیان می توانند تا پایان وقت اداری چهارشنبه ۲۸ فروردین نسبت به اعلام قیمت پیشنهادی اقدام کنند.

بر این اساس، متقاضیان باید ۳ درصد مبلغ پیشنهادی برای بلوک سهام حق را به عنوان سپرده در فراخوان به حساب سازمان خصوصی سازی واریز تا پس از آن اجازه شرکت در این مزایده را پیدا کنند.

از این رو، یک میلیارد و ۴۱۸ میلیون و ۸۸۰ هزار و ۵۴۸ سهم "تپکو" با اقساط ۵ ساله و با نرخ ۱۳ درصد از طریق فرابورس درحالی روانه میز فروش خواهد شد که خریدار متعهد شود همزمان با پرداخت حصه نقدی معامله، نسبت به پرداخت حداقل مبلغ ۳۰ میلیارد تومان جهت سرمایه در گردش شرکت هپکو اقدام کند.

براساس این گزارش، بعد از عدم فروش بلوک 60.72 درصدی هپکو در 12 دی و 25 بهمن 96، اواخر همان  مذاکراتی برای واگذاری این بلوک به شرکت هیدرو اطلس انجام شد که بعد از مخالفت های نمایندگان مجلس و بروز حواشی و کارگری این شرکت و ادعای برخی مبنی بر ضعف مدیریت ، مقرر شده این بلوک واگذار شود. 

مطالب مرتبط