آمارهای جدید انجمن خودروسازان و وزارت صنعت، معدن و تجارت نشان می دهد که تولید خودرو در بهمن ماه امسال نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته، 60 درصد کاهش داشته است. وزارت صنعت، معدن و تجارت در این رابطه گزارشی را منتشر کرده است که در آن می نویسد "از آغاز سال 97 تا پایان بهمن ماه، 873 هزار و 243 دستگاه خودرو شامل انواع سواری، اتوبوس، کامیون، ون، کامیونت و... تولید شده که در مقایسه با مدّت مشابه سال قبل کاهش 37.8 درصدی را نشان می دهد.

 

افت چشمگیر تولید خودرو در ایران به طور مستقیم مرتبط با خروج ایالات متّحده آمریکا از برجام است، به همین دلیل تجارت خودروسازان با شرکای خود به منظور تامین مواد اولیه لازم و همچنین نقل و انتقالات مالی، به شدّت آسیب دیده است.
 
 
قطع ارتباط ناگهانی شرکای خارجی با خودروسازان ایرانی، لغو امتیاز یا کاهش شدید تیراژ تولید خودروهای پسابرجامی یا حتی پیش از آن را به دنبال داشت. همزمان با این اتفاقات، قیمت خودرو روند افزایشی را در پیش گرفت؛ به عنوان مثال قیمت 16.5 میلیون تومانی پراید در سال 92 به 48 میلیون و 500 هزار تومان در سال 97 افزایش یافت. در جدول زیر، تفاوت قیمت برخی از خودروهای تولید داخل  با نمونه ی مشابه چند سال قبل را مشاهده می کنید.
 
 
صنعت خودروی ایران در بخش تامین قطعات یدکی نیز با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم می کند. مطالبات قطعه سازان از خوروسازان روز به روز درحال افزایش است و تزریق ده ها هزار میلیارد تومان پول و تسهیلات بانکی از جانب دولت به جاده مخصوصی ها نیز چندان مثمر و الثمّر واقع نشده است. مطابق با آمار بدهی خودروسازان به قطعه سازان به آستانه ی 20 هزار میلیارد تومان رسیده است. در همین راستا، به دلیل شرایط موجود، در چند ماه اخیر تعداد قابل توجّهی از واحدهای قطعه سازی تعطیل شده و بیش از 150 هزار نفر شغل خود را از دست داده اند.
 
آخرین وضعیت خودروهای دپو شده در گمرگات ایران
 
علی رغم مصوبه ی دولت، روند ترخیص خودروها با کندی انجام می شود. در حال حاضر 10 هزار شاکی منتظر دریافت اتومبیل خود هستند. خودروهایی که از طریق نمایندگان رسمی به مردم فروخته شده بودند.
 
مطابق با آمار منتشر شده توسط گمرگ ایران، در یک هفته ی اخیر تنها 200 دستگاه خودرو که چیزی در حدود 1.5 درصد از کل 13 هزار دستگاه خودروی مانده در گمرگ را شامل می شود، ترخیص شده اند.
 
سایت رسمی گمرگ به نقل از رئیس کل گمرگات ایران می نویسد "تعدادی از خودروهای دپو شده انواعی هستند که به صورت تقلبی ثبت سفارش شده که قرار بر انتقال آن ها به سازمان اموال تملیکی است."
 
اواسط تیرماه سال 97 واردات خودرو به  کشور متوقف و مشکلات جدّی در این خصوص پدید آمد. پس از 7 ماه و در تاریخ شانزدهم دی ماه 1397 مصوبه اجرایی هیات وزیران به شماره ۱۳۷۱۶۱ در مورد تعیین تکلیف خودروهای وارداتی و قوانین مربوط به ورود و ترخیص خودروها از گمرک ها، بنادر و منطقه های آزاد و مناطق ویژه اقتصادی را اعلام شد و بر اساس آن خودروهای مشمول که دارای قبض انبارهای گمرکی، مناطق آزاد و ویژه اقتصادی بوده و ضوابط مربوط به واردات خودرو و ثبت سفارش در پروسه واردات آنها رعایت شده، می توانند از گمرک ترخیص شوند.