به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی امروز در هشتاد و سومین جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی با تاکید بر بازگشت ارز حاصل از صادرات گفت: تا جایی که توان داریم، صادرات را تشویق می‌کنیم. 

وی خطاب به صادرکنندگان اظهار داشت: اگر با وجود تمام مشکلات و سختی هایی که در سال جاری وجود داشته، صادرات در 11 ماه امسال در حد مدت مشابه حفظ شده است، صادرکنندگان هم اجازه دهند تا با بازگشت ارز حاصل از صادرات طعم شیرین صادرات حفظ شود. 

وزیر امور اقتصاد و دارایی بیان داشت: از 40 میلیارد دلار صادرات انجام شده تاکنون 8 میلیارد دلار ارز حاصل از صادرات به کشور بازگشته است که 6 و نیم میلیارد دلار آن مربوط به فولادی‌ها و پتروشیمی ها بوده است. 

دژپسند با بیان اینکه تصمیمات راجع به ارز، صادرات و واردات محصول یک هیئت 5 نفره است، گفت: این هیئت متشکل از رئیس بانک مرکزی، وزیر صمت، وزیر نفت، وزیر اقتصاد و رئیس سازمان برنامه و بودجه است و ابلاغ دستورالعمل توسط بانک مرکزی انجام می‌شود و در این جلسات سعی شده رعایت صادر کننده انجام شود.

وی  افزود: صادرکنندگانی که ارز  حاصل از صادرات را برگردانند، به میزان برگشت ارز حاصل از صادرات از مشوق‌های ویژه برخوردار می‌شوند.