com.day.mb_512x512

مجمع عمومی به طور فوق العاده مجمع بانک دی در مورخ 30/10/1397 با حضور 73.86% سهامدارن به منظور تصویب صورتهای مالی و انتخاب حسابرس شرکت تشکیل گردید.

حدود 10 سال از فعالیت بانک دی می گذرد و دارای 91 شعبه فعال در سطح کشور می‏باشد. میزان زیان انباشته شرکت در انتهای سال مالی 96 حدود 4,500 میلیارد تومان بوده است که در گزارش 9 ماه سال مالی 97 زیان انباشته شرکت به رقم 8,200 میلیارد تومان رسیده است. با توجه به وجود زیان انباشته در شرکت، امکان تقسیم سود وجود ندارد. با توجه به اطلاعات ارایه شده در مجمع هیات مدیره بانک در طی یکسال اخیر سعی در دریافت مطالبات خود داشته اند و از طرف دیگر بدهی های خود را نیز تسویه نموده اند. با توجه به اظهارات آقای قربانی مدیر عامل بانک میزان اضافه برداشت بانک دی از بانک مرکزی در حال حاضر به صفر رسیده است در حالی که این رقم در سال گذشته حدود 60 هزار میلیارد تومان بوده است همچنین توانسته است مبلغ 830 میلیارد تومان از مطالبات خود از نیروگاه دماند را به صورت اسناد خزانه اسلامی دریافت نماید. در خصوص سایر بدهکاران به بانک مدیر عامل اظهار نمودند که برای تمام موارد اقدامات قانونی صورت گرفته است و با توجه به ظرفیتهای موجود به مرور در حال وصول می باشد.

به گزارش هدف حافظ، مهم‏ترین نکته در خصوص بانک دی که در این مجمع نیز بدان اشاره گردید بحث افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی می باشد که هم بحث زیان انباشته شرکت و هم مباحث مربوط به کفایت سرمایه اصلاح گردد. با توجه به مطالب ارایه شده در مجمع بانک موظف می باشد 2 برابر زیان انباشته خود افزایش سرمایه بدهد (حدود 16 هزار میلیارد تومان بعبارتی 2500 % افزایش سرمایه). بهای تمام شده نیروگاه دماوند بعنوان مهم‏ترین دارایی‏ بانک حدود 3,200 میلیارد تومان می باشد که ارزش بازار نیروگاه در حال حاضر 6,100 میلیارد تومان و بر اساس آخرین ارزش گذاری انجام شده توسط بانک حدود 13 هزار میلیارد تومان می باشد. در این خصوص هیات مدیره بانک متعهد شدند تا آخر بهمن امسال گزارش توجیهی افزایش سرمایه را روانه کدال نمایند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط