persianbourse-2-1-640x405

 

شرکت کشت و صنعت دست خرم دره در سال 1372 ثبت و در سال 1373 شروع به فعالیت نموده است. این شرکت دارای 3 واحد در خرم‌دره، چرگر و طارم دارد. عمده درآمد شرکت مربوط به فعالیت‌های دامپروری در این شرکت است و روزانه بالغ بر 132 تن شیر در این شرکت تولید می‌شود.

در نشست معارفه این شرکت که در تاریخ 17 دی سال 1397 در محل شرکت فرابورس ایران برگزار گردید، علی رضایی مدیرعامل و اعضا هیئت مدیره این شرکت به معرفی شرکت و پس از آن به پاسخگویی به سوالات حضار و خبرنگاران پرداختند.

مدیرعامل این شرکت در خصوص گسترش صنعت دامپروری، دو نوع از توسعه: (1) افقی و (2) عمودی را تاثیرگذار برشمرد. که افزایش راندمان از 38.3% در سال مالی گذشته به 39.12% در 9 ماهه اخیر موید توسعه عمودی و افزایش تعداد دام‌های مولد شرکت به 3890 حاکی از توسعه افقی شرکت بوده است. فعالیت‌های زراعی شرکت جهت تولید: (1) یونجه، (2) گندم، (3) ذرت علوفه‌ای و سایر نهاده‌های دامداری بوده است که اغلب در واحد دامپروری مورد استفاده قرار می‌گیرد، علاوه بر محصولات دامپروری این شرکت در حوزه تولید محصولات باغی همچون زیتون نیز فعالیت دارد.

این شرکت که موفق به ساخت سود 137 میلیارد و 32 میلیون ریالی در 9 ماهه نخست سال جاری بوده است، دارای طرح‌های بهسازی در حوزه گاوداری و راه اندازی باغ گردو 170 هکتاری است. این شکرت دارای نقاط قوت برجسته‌ای همچون: (1) اقلیم مناسب، (2) خریداران معتبر (کاله، شیرین عسل) و (3) ارتباط با هلدینگ پارس است.

این شرکت همچنین صادرات به صورت دام به کشورهای افغانستان و عراق داشته است و برنامه‌ریزی‌هایی جهت صادرات دام به کشورهای حوزه CIS در آینده صورت گرفته است. این شرکت که 95% سهم شیر صنعتی استان و 1% سهم تولید شیر صنعتی کشور را برعهده دارد، برنامه‌ای را برای افزایش سرمایه در آینده نزدیک متصور نمی‌باشد.

این شرکت در خصوص نحوه تامین نهاده‌های دامی شرکت، اغلب از تولیدات داخلی استفاده کرده است اما در صورت واردات این نهاده‌های دامی، ارز دولتی 42000 ریالی به این نهاده‌ها تعلق خواهد گرفت. همچنین با توجه به این که مبلغ صادرات شرکت کمتر از 1 میلیون دلار بوده است، معاف از عرضه ارز در سامانه‌های معاملات ارزی خواهد بود. همچنین با توجه به تحویل اقلام درب کارخانه در این شرکت، انتظار نمی‌رود نوسانات هزینه‌های حمل تاثیر به سزایی در سودآوریاین شرکت داشته باشد.

15% سهام این شرکت که در بازار دوم فرابورس پذیرش شده است به عنوان نهمین شرکت در این صنعت در تاریخ 23 دی ماه 1397 عرضه خواهد شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط