محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در گفت و گو با خبرگزاری 'ان.ای آی ' هند با بیان اینکه تهران از سرمایه گذاری دهلی نو در بخش نفت وگاز و پتروشیمی استقبال می کند، تصریح کرد: دو کشور در این مورد در حال مذاکره هستند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از ایرنا، ظریف در این مصاحبه در پاسخ به سوالی در خصوص دریافت گاز ارزان برای سرمایه گذاری در بخش پتروشیمی چابهار هم اظهار داشت: ما همیشه آماده مذاکره با هند هستیم و از پیشنهادات این کشور استقبال می کنیم.
وی خاطرنشان کرد: هند و ایران می توانند برای تامین منافع مردم خود با یکدیگر همکاری کنند.
ظریف اقتصاد ایران و هند را مکمل یکدیگر دانست و تصریح کرد؛ ما می توانیم با یکدیگر در بخش هایی مختلف همکاری کنیم. ما به کالاها و خدمات هند احتیاج داریم و هند نیز به کالاها و خدمات ایرانی نیاز دارد.
وی خاطرنشان کرد در بخش بانکی ما بسیار خوشحال هستیم که بانک های پاسارگاد و یوکو در حال آغاز روابط تجاری با یکدیگر هستند.
وزیر امور خارجه ایران تصریح کرد ما امیدواریم با وجود تحریم های غیر قانونی آمریکا، هند و ایران بتوانند برای تامین منافع مردم خود و منطقه با یکدیگر همکاری کنند.
محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران عصر روز دوشنبه در سفری سه روزه به همراه یک هیات بلند مرتبه سیاسی و تجاری وارد دهلی نو شد.
وی قرار است در ادامه برنامه های خود در هند، امروز با سوشما سواراج وزیر امور خارجه این کشور دیدار و گفت و گو کند. ظریف همچنین در کنفرانس بین المللی رایسینا (RAISINA) سخنرانی خواهد کرد.
کنفرانس بین المللی سالانه گفت و گوی رایسینا(RAISINA)  یک کنفرانس چند جانبه است که توسط اندیشکده بنیاد تحقیقات نظارتی هند برگزار می‌شود به مسائل چالش برانگیز جامعه جهانی می‌پردازد.