سرپرست بهره برداری پالایشگاه اول پارس جنوبی جزئیات اقدامات انجام شده در پالایشگاه اول پارس جنوبی برای پایداری تولید گاز در سال جاری را تشریح کرد.

جزئیات اقدامات انجام شده در پالایشگاه اول پارس جنوبی برای  پایداری تولید گاز

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از روابط عمومی مجتمع گاز پارس جنوبی، سید بهروز حیدری سرپرست بهره برداری پالایشگاه اول پارس جنوبی با اشاره به اینکه در سال اخیر در راستای بهبود کیفیت و پایداری تولید، اقدامات مهمی  در این پالایشگاه انجام شده است گفت: در راستای اهداف زیست محیطی، اجرای اقدامات اصلاحی در کمپرسورهای Flash Gas و بازگرداندن گازهای حاصل از احیا بسترهای مرکاپتان زدایی، به چرخه تولید و صادرات گاز و جلوگیری از سوزاندن گازهای یادشده در مشعل های گازی از جمله این موارد است.

وی ادامه داد: جنبه ها و پیامدهای محیط زیست در واحدهای مختلف فاز یک با حضور کارشناسان محیط زیست بررسی و عملیات مورد ارزیابی، شناسایی و بروز رسانی شده است.

به گفته حیدری، مدیریت بهینه واحد تصفیه پساب های صنعتی و بهداشتی با کنترل مبادی ورودی و خروجی و افزایش تست ها و آنالیزهای مربوطه و اجرای اقدامات اصلاحی نیز نتایج بسیار خوبی داشته است.

این مقام مسئول ادامه داد: کاهش میزان انتشار گازهای اسیدی با نظارت و پایش دقیق واحدهای عملیاتی بخصوص واحد بازیافت گوگرد از طریق تعویض کاتالیست های راکتورها و آنالیز میزان H2S ورودی از دیگر اقدامات صورت گرفته در راستای  حفاظت زیست محیطی در پالایشگاه اول پارس جنوبی است.

حیدری در ادامه به تشریح اقدامات انجام شده در دوره تعمیرات اساسی پرداخت و اظهار داشت: فعالیت های انجام شده در دوره تعمیرات اساسی شامل موارد پیشگیرانه، بازرسی و رفع مواردی بود که در شرایط عملیاتی امکانپذیر نبودند.

وی افزود:انجام این اقدامات بر قابلیت های در دسترس بودن تجهیزات، افزایش بهره وری، ایمنی و کاهش هزینه هایی که ممکن است با توقف دستگاه سبب کاهش تولید و اثرات زیست محیطی داشته باشد، تأثیر قابل توجهی داشته است.

به گفته سرپرست بهره برداری پالایشگاه اول پارس جنوبی، تعداد 622 مورد دستور کار برنامه ریزی شده برای دوره تعمیرات اساسی تنظیم شده بود که از این تعداد 214 مورد مربوط به دستور کارهای تعمیرات پیشگیرانه بوده که صرفا در دوره اورهال قابل انجام هستند و 408 مورد دستور کارهای اصلاحی ودرخواست بازرسی، واحد مهندسی و بهره برداری بوده است.

انتهای پیام/