image

جلسه معارفه افق کوروش مورخ 10/10/1398 در هتل پارسیان استقلال برگزار گردید. در این جلسه پس از صحبت‌های جناب علی ابراهیمی رئیس هیئت مدیره فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کورورش و تبین چشم‌انداز این شرکت و سخنان آقای فخریان مدیرعامل این شرکت در خصوص برنامه‌های اجرایی این سازمان، هیئت مدیره شرکت برای پاسخگویی به سهامداران در جایگاه خود حاضر شدند.

clip_image002

در این نشست اندازه کنونی فروشگاه‌های زنجیره‌ای در ایران 350 هزار میلیارد ریال برشمرده شد که از این میان فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش 10.6% این بازار را در سال 96 را به خود اختصاص داده است. روند سهم بازار فروشگاه‌های افق کوروش از بازار فروشگاه‌های زنجیره‌ای در نمودار زیر نشان داده شده است.

تعداد فروشگاه‌های این شرکت نیز روند صعودی داشته است و پیش‌بینی می‌شود که تعداد فروشگاه‌های این شرکت تا آخر سال 97 به 1300 فروشگاه برسد. روند تعداد فروشگاه‌های این شرکت در شکل زیر نشان داده شده است. همچنین طرح فرنچایز تسهیل کننده این رشد در فروشگاه‌های شرکت در آینده خواهد بود.

clip_image004

سود شرکت که تعداد فروشگاه‌های شرکت یکی از پارامترهای تعیین کننده جهت افزایش آن است نیز به تبع رشد فروشگاه‌های شرکت، رشد چشمیگری داشته است. روند سود هر سهم در شکل زیر نشان داده شده است.

clip_image006

clip_image008

ارزشگذاری این شرکت به وسیله تامین سرمایه بانک ملت صورت می‌پذیرد و طی هفته‌های آتی این شرکت در بازار بورس عرضه خواهد شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط