بانک‌های آمریکایی قصد دارند در انتخابات میان دوره‌ای کنگره که در ماه نوامبر برگزار می‌شود از نمایندگان دموکرات حمایت کنند.

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، بانک‌های آمریکایی قصد دارند در انتخابات میان دوره‌ای کنگره آمریکا که قرار است در ماه نوامبر برگزار شود از نمایندگان دموکرات حمایت کنند.

این بانک‌ها با هدف جلب حمایت هر دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات این سیاست را در پیش گرفتند.

بنا به اطلاعات ارائه شده از سوی مرکز سیاست‌‌های پاسخگویی کنگره آمریکا، بانک‌های آمریکایی در انتخابات پیش رو 2 و نیم میلیون دلار به نمایندگان دموکرات سنای آمریکا کمک کردند که رقم قابل توجهی محسوب می‌شود.

حمایت این بانک‌ها از نمایندگان دموکرات نشان‌دهنده تغییر رویکرد آنها در سیاست آمریکاست. در واقع از زمان بروز بحران در اقتصاد آمریکا از سال 2008 نمایندگان دموکرات توجه کمی را به نظام بانکی این کشور داشته و تلاش کردند تا بازارهای مالی را تقویت کنند.

البته در ماه می برخی نمایندگان میانه روی حزب دموکرات در سنای آمریکا از اولین طرح تسهیل قوانین بانکی از زمان بحران بزرگ اقتصادی در این کشور حمایت کردند. از 20 کاندیدای سنای آمریکا که بیشترین پول را از بانک‌ها در سال 2018 دریافت کرده‌آند 15 نفر از آنها دموکرات هستند.

این در حالی است که در سال 2012 تنها 3 نماینده دموکرات در میان 15 نماینده با بیشترین دریافت پول از بانک‌ها قرار داشتند.