مدیرعامل فولادمبارکه از افزایش ۱۳درصدی با وجود کاهش چشمگیر ۴۰ درصدی مصرف آب خبر داد و گفت: کمترین مصرف آب فولاد‌سازان دنیا بیش از ۳.۷ لیتر است اما این شرکت با رکورد جدید ۲.۷ لیتر، سرآمد فولادسازان داخلی و خارجی شد.
 

 

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، بهرام سبحانی در جلسه کمیته مدیریت فولادمبارکه گفت: هرچند از ابتدای سال این شرکت همانند سایر بخش ها با محدودیت‌های متعدد از جمله آب مواجه بود اما با اجرای پروژه‌های متعدد و تصفیه و بازچرخانی حداکثری پساب در خطوط تولید توانست علاوه بر کاهش ۲.۷ لیتری هر کیلو آب خام در تولید و معادل ۴۰ درصد ، قادر به افزایش ۱۳ درصدی تولید نسبت به سال قبل، شده و فراتر از اهداف تدوین شده عمل کند.

وی ادامه داد: این دستاورد بی‌نظیر در حوزه آب درحالی به‌دست آمد که کمترین میزان مصرف آب در بین فولاد‌سازان دنیا بیش از ۳.۷ لیتر است و از این جهت فولادمبارکه با دستیابی به عدد ۲.۷ لیتر بر کیلوگرم، سرآمد شرکت‌های فولادساز داخلی و خارجی شد.

این مقام مسئول با بیان اینکه امروزه بیش از هر زمان دیگر رسالت فولادمبارکه در توسعه اقتصادی حائز اهمیت است ، ادامه داد: بنابراین باید ضمن تامین حداکثری نیاز داخل، با استفاده از فرصت صادرات برای کشور ارزآوری داشته باشیم.

سبحانی با اشاره به اهمیت تامین کالا و خدمات مورد نیاز شرکت از داخل ، گفت: باید با قوت بیشتر به بومی سازی قطعات و تجهیزات مورد نیاز شرکت توجه داشته باشیم و با حمایت هرچه بیشتر از سازندگان داخلی تمامی اقلام مورد نیاز را در فهرست بومی سازی قرار دهیم.