آزادسازی قیمت خودرو سال‌هاست که از سوی فعالان صنعت خودرو مطرح می شود. حال در روزهای اخیر شاهد انتشارمجدد اخباری پیرامون اعلام پیشنهاد آزادسازی قیمت‌گذاری خودرو هستیم. کارشناسان این بخش بعضا به ارائه بسته‌ای برای آزادسازی قیمت پرداخته‌اند. در این میان برخی از نماینده‌های مجلس نیز به حمایت از این طرح پرداخته‌اند.

25152:

دنیای بورس: در راستای جزئیات بیشتر این امر ، دکتر سید فرشاد فاطمی اردستانی، عضو شورای رقابت، به پرسش‌های ما پاسخ داد و گفت: اگر درخواستی که از سوی خودروسازان برای خروج خودرو از مباحث شواری رقابت مطرح باشد؛ تشخیص این موضوع با شورای رقابت است. زیرا مرجع تشخیص انحصار بازار خودرو شورا است و هیچ نهاد دیگری نمی تواند برای این موضوع تعیین تکلیف کند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه با مکانیزم کنونی قیمت‌گذاری خودرو مخالف هستم، گفت: البته چنانچه پیشنهاد مناسبی جهت کاهش یا حذف قدرت بازار از سوی خودروسازان به وزارت صنعت ارجاع داده شود و از سوی این وزارتخانه مطرح شود، مناسب است.

فاطمی در ادامه با اظهار این مطلب که آزادسازی نرخ گذاری خودرو امری مناسب است، گفت: این موضوع به نفع اقتصاد کشور و نهایتا خودروسازان بوده و باعث تشکیل بازار رقابتی خواهد شد. این در حالی است که با افزایش قیمت ارز در شرایط کنونی، قدرت رقابت خودروسازهای داخلی با رقبای خارجی افزایش خواهد یافت.

وی در ادامه تاکید کرد: نتیجه مثبت این موضوع حرکت بازار به سمت رقابتی شدن خواهد بود. در واقع با قیمت‌های کنونی ارز و تعرفه های متعادل، قاعدتا خودروسازان داخلی باید قادر باشند بهتر با خودروسازهای خارجی رقابت کنند. اما لازمه این امر کاهش قابل توجه تعرفه واردات خودرو است.

فاطمی ادامه داد: در سوی دیگر باید به محدودیت های منابع ارزی نیز توجه کرد که منابع ارزی در کوتاه‌مدت به دلیل مسائل سیاسی در حوزه بین‌المللی ، با مشکل مواجه خواهد بود. به این ترتیب ابهام در تخصیص ارز به خودرو وجود دارد. هنوز مشخص نیست که سیاست دولت در مورد تخصیص ارز به خودرویی‌ها (فارغ از نرخ) را در برنامه خود دارد یا خیر؟

عضو شورای رقابت در ادامه به لزوم رفع مباحثی میان وزارت صمت، شورای رقابت و خودروسازان اشاره کرد و گفت: این موضوع باید میان این سه رکن اصلی پیگیری شود.

فاطمی در ادامه با آثار مثبت حذف ساز و کار فعلی قیمت‌گذاری از شورای رقابت برای خودروسازان اشاره کرد و گفت: با تمهید سیاست‌های متناسب تجاری و تعرفه‌ای و همچنین توسعه صنعت خودرو در رابطه با صنعت بین‌المللی خودرو می‌توان به بهبود تولیدات، رسیدن به وضعیت متعادل و دست‌یابی به برنامه مشخص از جمله فواید مهم این موضوع برای خودروسازان خواهد بود.

وی در ادامه افزود: اما تاکید می شود که لازمه این موضوع کاهش تعرفه واردات خودرو است تا خودروسازهای داخلی باید بتوانند در سطح بین المللی رقابت کنند. البته شرایط فعلی بین‌المللی و تحریم‌های یکجانبه و ظالمانه آمریکا ممکن است فضای سیاست‌گذاری را محدود می‌کند.

فاطمی در ادامه به سیاست مناسب قیمت‌گذاری اشاره کرد و گفت: مثلا یک راه خروج از وضعیت فعلی قیمت‌گذاری؛ تعیین قیمت محصولات بر مبنای مبلغ صادراتی است. به طور مثال چنان‌چه یک شرکت بتواند ۲۰ درصد از تولیدات خود را صادر کند، بتواند در بازار داخلی محصولات خود را در بازار داخلی با قیمتی مثلا ۱۰ درصد بیش از قیمت صادراتی به فروش برساند. البته این تنها یک راه به عنوان مثال است، و اعداد هم به صورت فرضی است و برای اعمال نیاز به بررسی دقیق دارد.

عضو شورای رقابت در ادامه با تاکید بر اینکه بازار بین المللی خودرو رقابتی و آزاد است، گفت: در حال حاضر بازار خودرو در ایران کاملا ایزوله شده و رقابت در سطح بین المللی ندارد. باید تلاش کنیم بازار خودرو را چه از لحاظ واردات و چه از لحاظ صادرات به بازارهای بین المللی نزدیک کنیم.