DSC_0476

مجمع عمومی سالانه شرکت صنعت روي زنگان برای سال مالی منتهی به تاریخ 29/12/1396 در روز شنبه مورخ 22 اردیبهشت 1396 ساعت 14:00 در سازمان مديريت صنعتي ايران رسمیت یافت و برگزار شد.

اهم نکات گزارش هیات مدیره

· با توجه به اینکه در نزدیکی معدن آسارجیک دو کارخانه فلوتاسیون وجود دارد برنامه شرکت برای معدن استخراج محدود تا زمانی که معدن به فروش برسد است. شایان ذکر است معدن آسارجیک معدنی زیر زمینی است که در صورت استخراج هزینه استخراج و اکتشاف آن از معادن روباز بیشتر خواهد بود. بنابراین فعلاً برنامه و هدف اصلی شرکت فروش معدن و تا زمانی که معدن به فروش برسد به شکل پیمانکاری استخراج از معدن و فلوتاسیون در کارخانه های اطراف است. لازم به ذکر است که معدن آسارجیک 2.5 میلیون تن ذخیره با عیار 7-14 درصد دارد.

· تقریباً تمام مجوز­های استخراج از دولت ترکیه گرفته شده و تنها تاییدیه دوایر معادن ترکیه مانده است. در خوشبینانه ترین حالت معدن از تیر ماه مورد استخراج قرار می­گیرد چرا که از آبان ماه به علت سرما قادر به استخراج از معدن نخواهند بود.

· صنعت روی زنگان در نظر دارد در سال 97 ظرفیت تولید آهک هیدراته را از 110 تن به 140 تن در روز افزایش دهد. شایان به ذکر است مشتری اصلی آهک شرکت کالسیمین، سهامدار عمده­ی زنگان می­باشد. در نتیجه شرکت در نرخ فروش محصولات قدرت چانه زنی زیادی ندارد. این افزایش ظرفیت با عقد قرارداد ساخت و نصب یک دستگاه هیدراتور و یک دستگاه الواتور انجام خواهد گرفت.

· شرکت برنامه دارد چرخه تولید واحد هوی مدیا را با اجرای فلوتاسیون تلفیقی S/O به ظرفیت 70 هزار تن در سال برساند. هزینه سرمایه گذاری در این طرح حدود 17 میلیارد تومان تخمین زده می­شود و زمان مورد نیاز برای اجرای این طرح حدود یک تا دو سال می­باشد. شرکت در حال حاضر تنها قادر به استفاده از خاک­های کم سرب است در حالی که معدن دارای خاک­های سولفوره و اکسیده­ی سرب­دار نیز می­باشد که برای زنگان قابل استفاده نیست. در صورت راه اندازی خط فلوتاسیون تلفیقی زنگان قادر خواهد بود از تمام خاک­ها استفاده کند. شایان ذکر است در صورت قطعی شدن هزینه­ های طرح SO افزایش سرمایه از محل آورده خواهند داشت.

مصوبات مجمع

بهراد مشار به ‌عنوان بازرس قانونی و حسابرس شرکت وکوشا منش به ‌عنوان بازرس علی‌البدل انتخاب گردید.

روزنامه دنیای اقتصاد به عنوان روزنامه رسمی شرکت تصویب گردید.

صورت‌های مالی شرکت برای سال منتهی به1396/12/29 و گزارش فعالیت هیئت مدیره مورد بررسی و تصویب مجمع قرارگرفت .

سود هر سهم تقسیمی شرکت 15 ريال تعیین گردید.

بندهای مهم حسابرسی

بند 4 حسابرس: 59.5 میلیارد ریال سرمایه گذاری انجام شده در شرکت فرعي آلفا ماشين پويا در اصل بهای تمام شده معدن آسارجیک ترکیه می­باشد که در سال 96 با روی 2700 دلار و دلار 3700 تومانی توسط کارشناس رسمی دادگستری معادل 149 میلیارد ریال ارزشگذاری شده است. شایان ذکر است شرکت صنعت روی زنگان مالک 60 درصد از معدن آسارجیک می­باشد. در حال حاضر شرکت در نظر دارد تا زمانی که مشتری مناسبی برای معدن یافت شود اقدام به استخراج و فعال سازی معدن انجام دهد. شایان ذکر است هدف و برنامه اصلی زنگان فروش معدن آسارجیک است نه احداث کارخانه فلوتاسیون در ترکیه.

برنامه استخراج نیز به شکل پیمانکاری به شخص سوم واگذار شده است، در حال حاضر معدن مجوز استخراج نداشته که در حال رایزنی برای گرفتن مجوز های مربوطه است تا در نهایت تا دو ماه دیگر عملیات اجرایی معدن آغاز شود.

بند 7 حسابرس: درباره­ی پروژه آهک برآورد های اولیه هزینه ها معادل 5.6 میلیارد ریال بوده است که با نصب چند دستگاه تغییرات انجام شده و کوره­ های موجود را تغییر کاربری داده اند. درخصوص مقدار 66 هزار تن خاک مازاد از آن جهت که به لحاظ ریالی اهمیت چندانی نداشته ارزیابی نشده است.

جهت استماع فایل صوتی این گزارش به این لینک رجوع نمایید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط