گزارش مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت شیمی دارویی دارو پخش

جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت شیمی دارویی دارو پخش روز چهارشنبه راس ساعت 10 با حضور بیش از 90 درصد سهامداران برگزار شد.

این شرکت با نماد دشیمی در سال مالی مورد گزارش 466 ریال سود به ازای هر سهم محقق ساخته است این در حالی است که در آخرین بودجه شرکت، سود 534 ریالی به ازای هر سهم اعلام شده بود. در پایان جلسه مجمع، تقسیم سود 470 ریال به ازای هر سهم به تصویب حاضران در مجمع رسید.

مباحث مهم مطرح شده در مجمع به شرح زیر است:

پروژه های به انجام رسیده در سال مالی 96 و یا در جریان دشیمی به شرح زیر است:

- تکمیل سایت LVHV ( در حال انجام است)

- بهینه سازی انبار های ریکاوری و حلال ها ( در سال 96 به اتمام رسیده است)

- تکمیل سایت ریکاوری ( در حال انجام و تا 6 ماه دیگر به پایان می رسد)

- اخذ گواهی GMP بخش های 4 و 5 ( به اتمام رسید)

- تکمیل دو خط جدید در سایت کرمانشاه ( در حال انجام است)

  • شرکت شیمی دارویی داروپخش در سه ماهه های اول تا سوم سال 96 عملکرد خوبی در تولید وفروش خود نسبت به سال قبل داشته است اما در سه ماهه چهارم به میزان چشمگیری از تولید این شرکت کاسته شده­است. توضیح مدیریت این شرکت در این رابطه این است که در زنجیره ارزش تولید و فروش محصولات، دشیمی در ابتدای زنجیره قرار دارد، دشیمی محصولات تولید شده خود را به شرکتهایFinish می­فروشد و شرکت Finish نیز محصول خود را به شرکت­های پخش و این شرکت نیز به بیمارستان­ها و مصرف کننده نهایی می­فروشد. با تغییر طرح تحول سلامت، شرکت­های Finish با مشکل نقدینگی به دلیل عدم وصول مطالبات خود از بیمه مواجه شدند به همین دلیل تقاضا از جانب این شرکت ها برای محصول شرکت دشیمی کاهش یافت و طبیعتاً تولید دشیمی نیز در سه ماهه پایان سال کاهش یافت.
  • دشیمی تا سال 95 محصولات دامی را در ترکیب محصولات خود داشته است اما در سال 96 تولید این محصول به صفر رسیده است. دلیل این موضوع این است که محصولات دامی در داخل کشور توسط شرکت­های هندی به میزان زیاد عرضه می­شد به طوریکه حاشیه سود این محصول که فقط در سایت کرمانشاه تولید می­شد، برای شرکت بسیار پایین و در حد 2 درصد بوده است. به همین دلیل تولید این محصول متوقف شده و تولید محصولات انسانی در سایت کرمانشاه که دارای حاشیه سود خوبی است جایگزین شده­است. همچنین در سایت کرمانشاه دو خط جدید تولید در حال راه اندازی است و با توجه به برنامه افزایش سرمایه و برنامه پایش هلدینگ در برنامه کاری است و در حال انجام است.
  • بهای تمام شده شرکت از 77 درصد به 72 درصد در سال 96 کاهش یافته است. در این سال شرکت با افزایش راندمان و استفاده از حلال های ریکاوری و کاهش زمان تولید محصول توانسته است با وجود روند صعودی دلار مبادله ای از 3200 تومان تا 3800 تومان، موفق به کنترل و کاهش بهای تمام شده محصول شده است و به همین دلیل بدون رشد قیمت در گروه آنتی بیوتیک ها، حاشیه سود ناخالص آن افزایش یافته است. اقدام دیگری که شرکت برای کاهش بهای تمام شده انجام داده است حذف تریدر در تامین مواد اولیه است و شرکت به طور مستقیم از کمپانی های هندی و چینی مواد مورد نیاز خود را خریداری می­کند. همچنین قبلا از تعداد تامین کننده های کمتری خرید مواد انجام می شد در حالی که از سال 96 با حداقل 6 تامین کننده ار ارتباط بود و با بررسی بیشتر و قدرت چانه زنی بیشتر مواد را خریداری می­کنند.
  • یکی از برنامه های شرکت افزایش صادرات بوده و در حال حاضر پیگیر دریافت گواهی کلاو برای صادرات است که به گفته مدیر عامل شرکت تا یک ماه دیگر آن را دریافت نموده و محصول کلاو را به هند صادر می­کنند. همچنین شرکت در سال 96 موفق به دریافت گواهی تولید داروهای نارکوتیک صادراتی شد. که پس از توفیق در صادرات کلاو، صادرات نارکوتیک به هند نیز در برنامه شرکت قرار می­گیرد.
  • در رابطه با اعلام دولت مبنی بر پرداخت 400 تومان مابه تفاوت دلار مبادله ای 4200 تومان تا 3800 تومان، بنا به گفته مدیران شرکت، تا به الان این مبلغ از جانب دولت پرداخت نشده و خریدهای شرکت بر با دلار 4200 انجام می­شود.

جهت استماع فایل صوتی این گزارش به این لینک رجوع نمایید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط