کیمیا.

شرکت صنعتی و معدنی کیمیای زنجان گستران در تاریخ 15/02/1397 مجمع عمومی فوق العاده­ خود را برگزار کرد.

با توجه به برنامه­ ارائه شده، شرکت صنعتی و معدنی کیمیای زنجان گستران در نظر دارد سرمایه ­خود را از مبلغ 115.200 میلیون ریال به مبلغ 400.000 میلیون ریال، از محل سود انباشته، مطالبات و آورده نقدی سهامداران افزایش دهد.

افزایش سرمایه طی دو مرحله انجام خواهد شد. مرحله اول به میزان 100 درصد سرمایه کنونی بالغ بر 115.200 میلیون ریال از محل سود انباشته که جهت پیش پرداخت خرید ماشین آلات و قراردادهای ساختمانی صورت خواهد پذیرفت. مرحله دوم افزایش سرمایه به میزان 147 درصد سرمایه کنونی بالغ بر 169.600 میلیون ریال جهت پرداخت الباقی وجه ماشین آلات و قراردادهای ساختمانی و ایجاد تأسیسات از محل مطالبات، سود انباشته و آورده نقدی که تصمیم گیری در ترکیب آن به هیئت مدیره شرکت محول می­گردد، که در سال 1397 بعد از مجمع سالیانه انجام خواهد شد.

قدم اول احداث نیروگاه 10 مگاواتی سیکل ترکیبی می­باشد. مذاکرات با سه شرکت خارجی برای تأمین ماشین آلات انجام شده است.

بازار جانبی حداقل برای صنایع احداث و مورد نظر در بحث نیروگاه­های مولد مقیاس کوچک عموماً منطقه­ای بوده و معمولاً برای تآمین برق با اتلافات و هزینه ­های راه اندازی می­گردند. و در واقع برای مناطقی که امکان اتصال به شبکه سراسری مقدور نبوده و با به سختی و با هزینه ­های غیر اقتصادی میسر باشد (عموماً این واحد­ها خارج از شهرک­های صنعتی و دور از مناطق مسکونی و شهری هستند) مناسب می­باشد.

با این وجود مشتری و خریدار اصلی طرح شرکت توزیع برق می­باشد که طی یک قرارداد به صورت تضمینی برق تولیدی را خریداری نموده و به نحو مورد نظر در اختیار صنایع قرار می­دهد.

اما برای فروش حرارت انرژی حاصل از تولید برق، تنها می­توان واحد­های صنعتی­ای که در فاصله­ای نه چندان دور از نیروگاه (حداکثر تا 300 متر فاصله) فعالیت دارند را پوشش داد. چرا که اتلاف حرارت در اثر انتقال سیال عاملی تعیین کننده در توان فروش حرارت مجموعه است.

این طرح در کنار واحد صنعتی با هدف تامین بخار گرم و حرارت مورد نیاز واحد­های صنعتی اطراف و نیز فروش برق به شبکه سراسری احداث خواهد شد.

با توجه به این که قیمت فروش حرارت در موارد این چنینی کاملاً توافقی بوده و در کنار آن حرارت ایجاد شده نیز در نتیجه سوختن گاز در موتور ایجاد شده و تولید آن هزینه­ای به مجموعه تحمیل نمی­کند، لذا تصمیم بر این گرفته شده است که با توجه به پاداش 50 ریالی به ازای هر کیلووات ساعت توان الکتریکی تولید شده در صورت عبور از راندمان مد نظر گرفته شود و در کنار آن اگر طرفین به توافق مطلوب رسیدند قیمتی نیز برای انتقال این حرارت در نظر گرفته می­شود که خود می­تواند به صورت بالقوه عامل در آمد زایی مجموعه باشد.

مواد اولیه نیروگاه تنها و تنها سوخت نیروگاه (گاز طبیعی) بوده که در اصل در دسته مواد مصرفی تعریف می­گردد. تأمین سوخت از طریق سیستم گاز کشی گاز شهری و پست اختصاصی تعبیه شده تأمین می­گردد.

جهت استماع فایل صوتی این گزارش به این لینک رجوع نمایید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط