تهران- ایرنا- مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: تا پیش از سال 1392، سالیانه نزدیک به 33 میلیون تن بار در شبکه ریلی حمل می شد اما از سال 1394، روند آن صعودی شد و امسال به حدود 47 میلیون تن افزایش یافت.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، سعید محمدزاده عصر دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: سال 1394 میزان حمل بار توسط شبکه ریلی، 35 میلیون تن و در سال 1395 به حدود 40 میلیون تن رسید.
معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: در هر یک تن کیلومتر حمل بار توسط شبکه ریلی 1.3 سنت در مصرف سوخت صرفه جویی می شود و ما امیدواریم در سال 1397 بتوانیم یک رکورد خوبی در زمینه حمل بار و ترانزیت توسط شبکه ریلی به دست بیاوریم.
محمدزاده با اشاره به میزان ترانزیت کالا در شبکه ریلی گفت: از ابتدای امسال شبکه ریلی کشور موفق شد یک میلیون و 600 هزار تن کالا را ترانزیت کند؛ در حالی که پارسال این میزان یک میلیون و 100هزار تن بود.
وی عنوان داشت: نزدیک به 6 سال است به صورت مداوم سهم حمل و نقل مسافر توسط ریل کاهش می یابد و علت آن استفاده از خودروهای شخصی برای مسافرت های بین شهری است.

** رشد 6 درصد حمل مسافر به وسیله قطار
معاون وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: امسال نسبت به پارسال سهم حمل مسافر توسط قطار 6 درصد افزایش یافت و سهم حمل مسافر توسط قطارهای حومه ای 16 درصد رشد کرد.
محمدزاده اعلام کرد: راه آهن جمهوری اسلامی ایران در سال 1395، هفت هزار و 500 میلیارد ریال یارانه غیرمستقیم در حوزه مسافری پرداخت کرد؛ درحالی که هزینه های راه آهن سالیانه 19 درصد افزایش می یابد.
وی گفت: آمارها نشان می دهد راه آهن به ازای هر مسافر 640 ریال یارانه غیرمستقیم به حوزه مسافری اختصاص می دهد.

** 1300 کیلومتر خط گذاری جدید در سال 1396
محمدزاده درباره عملیات رفع گلوگاه های راه آهن عنوان کرد: خوشبختانه امسال نزدیک به 700 کیلومتر خط آهن به غیر از خطوط جدید ریل گذاری شد و ما شاهد بهره برداری از مسیر ریلی ملایر به کرمانشاه در ایام نوروز و همچنین مراغه به ارومیه و قزوین به رشت در اوایل سال 1397 خواهیم بود.
به گفته وی، امسال 1300 کیلومتر خط گذاری جدید در کشور صورت گرفت که این در عمر 90 ساله راه آهن بی سابقه است.