DSC_0001

هیات مدیره جدید و ۷ نفره کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران بعد از انصراف ۴ نامزد و رقابت بین ۱۵ گزینه برای دو سال آینده مشخص شد.
مجمع سالانه کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران عصر دیروز در دانشگاه شهید بهشتی برگزار و طی آن علاوه بر تصویب صورت های مالی 30 آذر و تصویب برنامه‌های سال آینده، ترکیب جدید هیات مدیره هم مشخص شود.
این مجمع که به دلیل توزیع اوراق رای گیری با تاخیر 1 ساعته مواجه شد با اظهارات حسابرس قانونی شروع گردید. گزارش توسط کارشناس موسسه حسابرسی دایارهیافت قرائت شد. به نظر این موسسه به استثنای آثار مندرج در بند 4 که عنوان خواهد شد، صورتهای مالی یاد شده و وضعیت مالی موسسه کانون نهادهای سرمایه گذاری ایران در تاریخ 30 آذر ماه 96 و عملکرد مالی و جریان نقدی آن برای سال مالی منتهی به به تاریخ مزبور از تمام جنبه های با اهمیت طبق استانداردهای حسابداری به نحو مطلوب نشان میدهد.
مبانی اظهار نظر مشروط در بند 4 از این قرار است:

DSC_0011
در پاسخ به این بند جناب آقای دکتر اسلامی بیدگلی به عنوان دبیرکل کانون نهادهای سرمایه گذاری ایران عنوان کرد: این قرارداد مربوط به زمان پیش است، در قرارداد ذکر شده است که اگر پرداخت صورت نگیرد جریمه ای قائل هستند، اما رقم جریمه از طریق بندهای قراردادی قابل محاسبه نیست. ما روابط نزدیکی با سرمایه گذاری نیرو داریم که آنها از اعضای کانون هستند و از آنها محل اسکان را اجاره به شرط تملیک نمودیم. یک بار هم در سال 95 جرایم را تعیین نمودیم و به تصویب هیئت مدیره هم کانون و هم سرمایه گذاری نیرو نمودیم. در سال مالی جدید هم که اوضاع بهتر است تقریباً پرداخت مرتبی داشتیم.
اما در ادامه دکتر اسلامی بیدگلی گزارشی در خصوص اهم فعالیتهای کانون در سال مالی گذشته ایراد نمودند که رئوس آن به شرح ذیل است:
1-    برگزاری نشستهای صبحانه کاری در خصوص موضواعت مختلف از جمله لایحه بودجه
2-    برگزاری نشستهای هم اندیشی اقتصادی عمدتاً در حوزه نرخ سود بانکی و چالشهای آن  و همچنین موضوعات مختلف دیگری از جمله IFRS
3-    برگزاری میزهای تخصصی با شرکتهای مشاوران سرمایه گذاری، سبدگردانان، تامین سرمایه ها و شرکتهای پردازش اطلاعات مالی در خصوص رفع مشکلات و چالش های این شرکتها
4-    برگزاری کارگاه تخصصی مالیاتی
5-    برگزاری نشستهای مسئولیت پذیری اجتماعی
6-    تاسیس باشگاه کارکنان اعضای کانون
7-    برگزاری دوره ها و کارگاه های آموزشی
8-    برگزاری جشنواره های تحلیل برتر
9-    برگزاری جلسات کمیته سازش
10-    برگزاری و مشارکت در همایش ها و سمینارها
11-    معافره سهام جدید به بازار سرمایه از جمله چدن سازان و برکت
12-    نامه های سرگشاده دبیرکل کانون به مقامات دولتی
13-    چتعامل و ارتباط موثر با نهادهای ناظر (سبا) و اجرایی (شرکتهای بورس و فرابورس)
14-    مدیریت سامانه تحلیل داده های ناشران (تدان)
15-    ارتباط موثر با اعضاء و جذب اعضای جدید
16-    فعالیتهای پژوهشی
17-    حضور فعال در نمایشگاه های تخصصی بازار سرمایه
18-    بازدید از شرکتهای پذیرفته شده یا در شرف پذیرش در بورس
19-    ارتقاء و توسعه وب سایت کانون
20-    راه اندازی سامانه مدیریت رسیدگی به اختلافات
در ادامه برای حضور در هیات مدیره این نهاد بعد از اعلام انصراف شرکت‌های تأمین سرمایه تمدن، سرمایه‌گذاری غدیر، بانک سامان و صندوق پاداش سرمایه بهگزین، رقابت بین 15 نامزد دیگر انجام و طی آن 7 عضو هیات مدیره برای دو سال آینده مشخص شدند.
این 7 عضو به تریب آرا و شامل امیر آشتیانی از تأمین سرمایه نوین، علی اسلامی بیدگلی از مشاور سرمایه گذاری آرمان آتی، عباس باباگل‌زاده کشتلی از تأمین سرمایه امین، سلمان خادم‌المله از گروه مالی سپهر صادرات، امیرتقی‌خان تجریشی از سرمایه‌گذاری صنعت و معدن،محمدصادق الحسینی از شرکت توسعه کسب‌و‌کار سبا و محمد ابراهیم محمد پورزرندی از سرمایه گذاری ملی ایران هستند .
مجتبی کباری از سبدگردان کاریزما و حسین پناهیان از سرمایه‌گذاری سینا نیز دو عضو علی البدل انتخاب شدند.
در ترکیب قبلی کانون، پورزرندی و اسلامی بیدگلی از مشاور سرمایه گذاری نیکی گستر و آرمان آتی، ولی نادی قمی از تامین سرمایه نوین، قاسم محسنی از سرمایه گذاری غدیر، مجتبی کباری از ارزش آفرینان پاسارگاد، اردشیر مردان‌پور پینوندی از گروه مالی مهر اقتصاد و امیر آشتیانی از گروه توسعه مالی مهر آیندگان حضور داشتند.
کانون نهادهای سرمایه گذاری ایران طبق قانون بازار اوراق بهادار (مصوب اول آذر 84 مجلس)، تاسیس شده و دارای حدود 122 عضو (عمدتا" شرکت های سرمایه گذاری، شرکت های تامین سرمایه و صندوق ها) بوده و دارای وظایفی چون تنظیم روابط بین شرکت ها و نهادهای سرمایه گذاری، برقراری تعامل بین اعضای کانون با نهادهای ناظر و اجرایی مانند سازمان و شرکت بورس،سپرده گذاری مرکزی و سایر نهادها، آموزش، فعالیت های بین المللی و... است.