شرکت مشاور سرمایه گذاری هدف حافظ با برخورداری از کارشناسانی مجرب و متعهد، خدمات متنوعی به شرح ذیل ارائه می کند:

 

1- سایت تخصصی - تحلیلی:

شرکت مشاور سرمایه گذاری هدف حافظ با برخورداری از سایت تخصصی - تحلیلی www.hadafhafez.com انواعی از خدمات متنوع تحلیلی و حرفه ای را به سرمایه گذاران ارائه می نماید. بخشی از این خدمات رایگان بوده و به صورت عمومی در اختیار تمامی سرمایه گذاران قرار می گیرد و بخشی از آنها نیز تنها به مشترکان ویژه سایت متعلق است. این خدمات شامل: 

 • تحلیل بنیادی سهام: تحلیل بنیادی را می توان بررسی مولفه های بنیادین اثرگذار بر اقتصاد، صنایع و شرکت ها به منظور تعیین ارزش ذاتی سهام تعریف نمود. بدین منظور این گونه از تحلیل مبتنی بر استخراج داده های کلیدی از صورت های مالی شرکت ها، خاستگاه و نگرش مدیریت، قراردادها و روش های تولید و اساسا” هرگونه اطلاعات مالی و غیر مالی اثر گذار بر ارزش سهام شرکت می باشد. این تحلیل نه تنها در سطح شرکت بلکه در سطح صنعت شامل بررسی مولفه های اقتصادی اثرگذار بر عرضه و تقاضا، محصولات، تکنولوژی، بازارهای رقیب و به طور کلی چشم انداز صنعت در آینده نیز قابل بررسی و مطالعه است. دست آخر تحلیل بنیادی در سطح اقتصاد کلان بر داده های اقتصاد ملی شامل نرخ تورم، بهره، ارزیابی چگونگی رشد اقتصادی در آینده و مطالعه مخاطرات اثرگذار بر اقتصاد کلان متمرکز می باشد. تحلیل بنیادی در مجموع با تحلیل توام اقتصاد، صنعت و شرکت سعی در برآورد دقیق ترین ارزش ذاتی سهام داشته با این هدف که فرصت های بالقوه سرمایه گذاری جهت کسب بازدهی را شناسایی نماید. مراحل تحلیل بنیادی به طور کلی شامل ۱- بررسی و پیش بینی اقتصاد، ۲- تحلیل صنعت، ۳- تحلیل شرکت (شامل طرح های کسب و کار، مدیریت شرکت و تحلیل مالی) و ۴-ارزشیابی سهام می باشد. رویکردها و تکنیک های متعددی در هر یک از مراحل مذکور توسط تحلیل گران حرفه ای مورد استفاده قرار می گیرد. برای آشنایی با جزییات بیشتر و نمونه تحلیلها به این لینک رجوع نمایید. 
 • تحلیل تکنیکال سهام: مطالعه رفتارهای بازار با استفاده از نمودارها و با هدف پیش‌بینی آینده روند قیمت‌ها می‌باشد. موارد ذیل به عنوان پایه های مباحث منطقی تحلیل تکنیکال عنوان می شوند: همه اطلاعات در قیمت دارایی لحاظ شده است؛ قیمت ها بر اساس روندها حرکت می کنند  و تاریخ تکرار می شود. به طور کلی؛ تحلیل فنی (تکنیکال) برای تحلیل رفتار بازار مناسب است و زمان ورود و خروج سرمایه گذاری را بهینه می نماید و در تحلیل تکنیکی فقط از نمودار قیمت ها، حجم معاملات و مقادیر محاسبه شده از قیمت ها استفاده می شود. به واقع در تحلیل تکنیکال، محتوای اطلاعاتی فقط قیمت و حجم معاملات است. این درحالی است که گستردگی اطلاعات مورد استفاده در تحلیل بنیادی طیف بسیار وسیعی را در بر می گیرد. برای آشنایی با جزییات بیشتر و نمونه تحلیلها به این لینک رجوع نمایید. 
 • اخبار شرکتها: در این بخش تحلیلهایی عموماً کوتاه و مرتبط با شرکتهای بورسی با توجه به زمان انتشار گزارشات میاندوره ای و ماهانه به سرمایه گذاران ارائه می گردد. گزارش مجامع شرکتها نیز از دیگر موارد مهم موجود در این بخش می باشد که به ارائه مهمترین و برجسته ترین نکات تحلیلی اثرگذار بر شرکتها که در مجامع بیان می شود می پردازد. یکی از مهمترین مزایای این قسمت در این است که نکات مجامع نه از دید خبرنگاری، بلکه با دید تحلیلگری توسط تحلیلگر نگاشته می شود. برای آشنایی با جزییات بیشتر و نمونه تحلیلها به این لینک رجوع نمایید. 
 • اخبار اقتصادی: در این بخش اخبار مرتبط با اقتصاد کلان، اقتصاد جهانی و سایر اخبار مرتبط با بازار سرمایه به صورت لحظه ای به سرمایه گذار ارائه می گردد. عموماً اخبار مهم و تاثیرگذار در کانال رسمی شرکت در تلگرام به آدرس https://t.me/hadafhafez نیز ارائه می گردد. برای آشنایی با جزییات بیشتر و نمونه اخبار به این لینک رجوع نمایید. 
 • تحلیل روز بازار سهام: در این بخش اتفاقات روز بازار سهام و پیش بینی بازار فردا با عنایت به بررسی و پیش بینی تغییرات بازارهای جهانی، بررسی مهمترین گزارشات شرکتها، بررسی مهمترین اخبار اقتصادی و سیاسی تاثیرگذار و بررسی شایعات بازار به صورت روزانه به سرمایه گذاران ارائه می گردد. برای آشنایی با جزییات بیشتر و نمونه گزارشات به این لینک رجوع نمایید. 
 • معرفی سهام: این بخش که تنها مختص به مشترکان ویژه سایت می باشد، پرتفوی پیشنهادی به سرمایه گذاران ارائه می نماید. 
 • مشاهده زنده قیمتهای جهانی: در این بخش نرخ های لحظه ای قیمتهای جهانی شامل کومودیتی (نفت، طلا، سرب، روی و ...)، شاخص بورسهای جهانی (نزدک، فوتسی و ... ) و شاخص های اقتصادی کشورها (تورم، بیکاری و ... ) همراه با آرشیو و نمودارها به صورت لحظه ای ارائه می گردد. داده های این بخش به صورت اتوماتیک و لحظه ای از سایت معتبر www.investing.com بروزرسانی می شود. برای آشنایی با جزییات بیشتر به این لینک رجوع نمایید. 
 • نبض بازار سهام: تغییرات بازار سهام اعم از تشکیل صفوف خرید و فروش، جمع آوری صفوف خرید و فروش، حجم های بالا و اتفاقات مهم دیگر از جمله توقف و بازگشایی نمادها در این بخش سایت به صورت لحظه ای در زمان معاملات بازار پوشش داده می شود. این بخش در صفحه اصلی سایت برای عموم به صورت رایگان در دسترس است.
 • گزارشات روزانه اوراق با درآمد ثابت: در این بخش تمامی مشخصات اوراق با درآمد ثابت مورد معامله در بازار تحت یک فایل اکسل ارائه می گردد. یکی از مهمترین خواص این فایل در این است که قابلیت دسته بندی داشته و بر اساس سلایق مشتریان از جمله نرخ های بازدهی مرتب سازی خواهد شد و بر اساس نیاز مشتریان قابل استفاده می باشد. این فایل در صفحه اصلی سایت و به صورت روزانه همگام با تغییرات قیمتی اوراق بروزرسانی شده و قرار می گیرد. 

 

2- سبدگردانی اختصاصی:

     سبدگردان به عنوان نماينده سرمايه‌گذار و به نام سرمايه‌گذار به سرمايه‌گذاری در بورس می‌پردازند که اين عمل در قالب مفهوم سبدگردانی اختصاصی به اين معناست که برای هر فردی متناسب با ويژگي‌های سرمایه گذار، سرمايه‌گذاری انجام مي‌شود. منظور از ويژگی‌های مذکور، ميزان ريسک‌پذيری و موقعيت فرد سرمايه‌گذار است. به موجب قرارداد منعقده بین شرکت های سبد گردان و  مشتریان، سبد گردان تعهد می نماید که با استفاده از متخصصین حوزه های مالی و سرمایه گذاری و با توجه به سلایق هر یک از مشتریان، ترتیبی اتخاذ نماید تا وجوه موضوع قرارداد را در راستای کسب بازدهی با تقبل ریسک های منطقی به امر سرمایه گذاری اختصاص دهد. مهم ترین تفاوت شرکت های سبد گردان با سایر نهاد های مالی اداره کننده وجوه (مانند بانک ها یا صندوق های سرمایه گذاری مشترک) این است که این شرکت ها بیش از محصول محور(Product-Base) بودن، مشتری محور(Client-Base) هستند، بدین معنی که در شرکت های سبد گردان، ابتدا با ارزیابی ظرفیت ریسک پذیری (Risk Appetite -Risk Profile) اهداف(Objectives) هر مشتری، نیاز های سرمایه گذاری وی مشخص می گردد و سپس اقدام به تشکیل سبد اختصاصی برای وی می شود. حال آن که سایر شرکت های فوق الاشاره، به تمام مشتریان محصول یکسانی را  ارائه می دهند. 

برای آشنایی با جزییات بیشتر و نحوه اخذ قرارداد به این لینک رجوع نمایید.

 

3- مشاور پذیرش:

     پذیرش به معنای تطبیق وضعیت اوراق بهادار و ناشر آن با شرایط مندرج در دستورالعمل مربوط، به منظور فراهم شدن امکان معاملۀ اوراق بهادار در بورس است. براساس مقررات بازار سرمایه، شرکت‌هایی که متقاضی پذیرش اوراق بهادار خود در بورس یا بازار خارج از بورس هستند، تمام یا بخشی از وظایف خود در فرآیند پذیرش را از طریق مشاوران پذیرش، دارای مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار بورس و اوراق بهادار انجام می‌دهند. به بیان دیگر مشاوران پذیرش، به عنوان رابط میان ناشران اوراق بهادار متقاضی پذیرش و بورس‌ها عمل می‌کنند. خدماتي كه شركت مشاور سرمایه گذاری هدف حافظ در فرآيند پذيرش اوراق بهادار در بورس/فرابورس ارائه مي‌نمايد شامل مراحل زير است:

برگزاري جلسه با مسئولين شركت متقاضي پذيرش و نمايندگان سهامدار عمده به منظور تشريح فرآيند پذيرش و نقش شركت تأمين سرمايه در اين فرآيند؛

• ارائه مشاوره و انجام همكاري‌هاي لازم در راستاي آماده‌سازي و تهيه مدارك و مستندات مورد نياز پرونده‌ي پذيرش شامل اميدنامه و برنامه كسب و كار؛

• هماهنگي جلسه‌ي هيئت پذيرش و حضور در جلسه‌ي مزبور به منظور ارائه‌ي توضيحات لازم به اعضاي هيئت پذيرش به همراه نمايندگان شركت متقاضي؛

• ارزش‌گذاري و تعيين قيمت پايه هر سهم جهت عرضه در روز نخست عرضه‌ي اوليه و

• بازاريابي و برگزاري جلسه معارفه‌ي شركت متقاضي پذيرش و عرضه‌ي اوليه سهام شركت به يكي از دو روش نهايت تلاش (Best Effort) يا تعهد پذيره‌نويسي (Firm Commitment)

برای آشنایی با جزییات بیشتر و نحوه اخذ قرارداد به این لینک رجوع نمایید.

شایان ذکر است که شرکت کارگزاری حافظ مشاور پذیرش شرکتهای: پتروشیمی لردگان، پتروشیمی ممسنی، پتروشیمی کازرون، تامین مواد اولیه فولاد صبانور، پتروشیمی دهدشت، بانک تات، بانک الکترونیکی آرین، گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان، پتروشیمی گلستان، پالایش نفت لاوان، بیمه حافظ، آهن و فولاد ارفع، کشتیرانی جنوب خط ایران، کشتیرانی والفجر و برق ماه‌ناب کهنوج بوده است.

 

4- مشاور عرضه:

     الف) مشاوره عرضه اوراق بهادار در زمينه‌ي تأسيس شركت‌ها

انجام خدمات در اين حوزه با توجه به ضوابط و دستورالعمل‌هاي سازمان بورس و اوراق بهادار (شامل دستورالعمل ثبت و عرضه عمومي اوراق بهادار مصوب 25 دي‌ماه 1385 شوراي عالي بورس و ضوابط استفاده از خدمات مشاوران عرضه اوراق بهادار مصوب 15 تيرماه 1387 هيئت مديره سازمان بورس و اوراق بهادار) خواهد بود. در اين فرآيند مواردي همچون تهيه مدارك و مستندات لازم براي پرونده‌ي ذيربط پس از انعقاد قرارداد، نمايندگي قانوني مؤسسين نزد مراجع ذي‌صلاح به منظور پيگيري مراحل قانوني پذيره‌نويسي اوراق بهادار، تهيه برنامه كسب و كار شركت سهامي عام (Business Plan)، تهيه طرح اساسنامه شركت سهامي عام مطابق با قوانين و مقررات سازمان بورس و اوراق بهادار، تهيه و تكميل بيانيه ثبت تأسيس شركت سهامي عام، تهيه طرح اعلاميه پذيره‌نويسي، ... ، بازاريابي و عرضه انجام مي‌شود.

     ب) مشاوره عرضه اوراق بهادار در افزايش سرمايه شركت‌هاي سهامي عام

طبق ضوابط استفاده از خدمات مشاوران و عرضه اوراق بهادار مصوب 15 تيرماه 1387 هيئت مديره سازمان بورس و اوراق بهادار، شركت‌هاي تأمين سرمايه مي‌توانند به عنوان مشاور عرضه اوراق بهادار در زمينه افزايش سرمايه كليه شركت‌هاي سهامي عام غير بورسي و شركت‌هاي بورسي، خدمات خود را ارئه نمايند. همچنين شركت‌هاي بورسي با سرمايه 50 تا 150 ميليارد ريال و ساير شركت‌هاي سهامي عام با سرمايه مساوي يا بيش از 100 ميليارد ريال صرفاً از طريق مشاوران عرضه تقاضاي خود را ارائه خواهند كرد.

     در اين راستا شركت مشاور سرمایه گذاری هدف حافظ با توجه به مفاد قانون بازار اوراق بهادار و دستورالعمل ثبت و عرضه عمومي اوراق بهادار خدمات خود را به شرح زير ارائه مي‌نمايد:

• بررسي برنامه يا طرح موضوع تأمين مالي ناشر و ارائه‌ي مشاوره درخصوص شيوه‌ي تأمين مالي مناسب؛

• ارائه‌ي مشاوره درخصوص قوانين و مقررات عرضه اوراق بهادار و تكاليف قانوني ناشر؛

• ارائه‌ي راهنمايي‌هاي لازم جهت تهيه گزارش توجيهي افزايش سرمايه و

• بررسي اطلاعات، مدارك و مستندات تهيه گزارش توجيهي و در صورت لزوم اخذ نظر كارشناسان يا اشخاص حقوق ذي‌صلاح در خصوص گزارش‌هاي ياد شده.

برای آشنایی با جزییات بیشتر و نحوه اخذ قرارداد به این لینک رجوع نمایید.

شایان ذکر است که شرکت کارگزاری حافظ مشاور عرضه جهت انجام افزایش سرمایه شرکتهای: شرکت صنایع لاستیکی سهند، شرکت پتروشیمی کرمانشاه، شرکت حمل و نقل پتروشیمی، پتروشیمی لردگان، پتروشیمی ممسنی، پتروشیمی دهدشت، گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان (افزایش سرمایه از ۱۰ میلیارد ریال به ۱۰.۰۰۰ میلیارد ریال)، پتروشیمی تخت جمشید، سرمایه گذاری آرین و قند هگمتان بوده است.

 

5- صندوق های سرمایه گذاری:

     نهادی مالی است که منابع مالی حاصل از انتشار گواهی سرمایه‌گذاری را در موضوع فعالیت مصوب خود سرمایه‌گذاری می‌کند و مالکان آن به نسبت سرمایه‌گذاری خود، در سود و زیان صندوق شریک‌اند. صندوق های سرمایه گذاری بر اساس نوع ممکن است وجوه جمع آوری شده را در انواع اوراق بهادار با درآمد ثابت، سهام و حق تقدم سهام، پروژه ساختمانی، طلا، ارز و ....که مشخصات آنها در امیدنامه صندوق ذکر شده است سرمایه گذاری می کند. صندوق های سرمایه گذاری می توانند قابلیت معامله در بورس را داشته باشند یا مبتنی بر صدور و ابطال باشند. در بازار سرمایه ایران، صندوق‌ها براساس ترکیب دارایی‌ها به صورت زیر طبقه‌بندی می‌شوند:

صندوق سرمایه گذاری در سهام: حداقل ۷۰ درصد از دارایی های صندوق در بازار سهام و مابقی در دارایی ها با درآمد ثابت سرمایه گذاری می شود.

صندوق سرمایه گذاری مختلط: حداقل ۴۰ درصد و حداکثر ۶۰ درصد از دارایی های صندوق در بازار سهام و مابقی در دارایی ها با درآمد ثابت سرمایه گذاری می شوند.

صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت: حداقل ۷۰ درصد از دارایی های صندوق در اوراق با درآمد ثابت و یا سپرده های بانکی سرمایه گذاری می شوند. همچنین حداقل ۵ درصد دارایی ها نیز در بازار سهام سرمایه گذاری می گردد.

صندوق سرمایه گذاری تنها در اوراق بهادار با درآمد ثابت: ۱۰۰ درصد دارایی های صندوق از نوع با درآمد ثابت می باشد.

بنابراین با توجه به ترکیب دارایی ها، صندوق های سهامی دارای ریسک بالا، صندوق های مختلط دارای ریسک متوسط و صندوق های با درآمد ثابت و صندوق های تنها در اوراق بهادار با درآمد ثابت دارای ریسک کم هستند.

     مزایای سرمایه‌گذاری در صندوق شامل موارد ذیل می باشد:

• برخورداری از کارشناسان حرفه ای بازار سرمایه و استفاده از نرم افزارهای مربوطه که امکان مدیریت بهینه پرتفوی را فراهم می‌سازد و فرد با سرمایه گذاری در این صندوق‌ها قادر است با کمترین هزینه از مدیریت حرفه‌ای بهره ببرد.

• سادگی در ســرمــایــه‌گــذاری بــرای ســرمــایـه‌گـذاران جـزء، از دیگر مزایای این صندوق ها می‌باشد. از جمله، امکان بازخرید واحدهای سرمایه‌گذاری توسط صندوق و اطلاع از قیمت واقعی واحدهای سرمایه‌گذاری.

• این صندوق‌ها با سرمایه‌گذاری در سهام، گواهی‌های سپرده و اوراق مشارکت، همزمان از ابزارهای بازار پول و بازار سرمایه بهره می‌برند و با متنوع سازی پرتفوی سرمایه‌گذاری، ریسک سرمایه‌گذار کاهش می‌یابد.

• صندوق سرمایه‌گذاری مشترک (در صورت داشتن رکن ضامن نقدشوندگی) در مقایسه با سرمایه‌گذاری مستقیم در سهام، ریسک نقد شوندگی را کاهش می‌دهد. زیرا افراد هر زمان که اراده کنند می‌توانند واحدهای صندوق را ابطال نمایند، ولیکن در بازار سهام، ممکن است به دلیل بسته بودن نماد سهم و یا وجود صف، امکان معامله در هر لحظه وجود نداشته باشد.

از آنجا که در این صندوق‌ها افراد با سرمایه‌های خرد قادر به سرمایه‌گذاری هستند، با تجمیع سرمایه‌های اندک و هدایت آنها به سمت بازار اوراق بهادار، نقدینگی این بازار نیز افزایش می‌یابد.

     شرکت کارگزاری حافظ با برخورداری از کارشناسانی مجرب و متعهد، مدیریت 3 نوع صندوق سرمایه گذاری مشترک به شرح ذیل را بر عهده دارد که توجه سرمایه گذاران را به آن جلب می کنیم:

 • صندوق سرمایه گذاری مشترک بانک ایران زمین: برای آشنایی بیشتر با این صندوق و نحوه سرمایه گذاری به این لینک رجوع نمایید.
 • صندوق سرمایه گذاری مشترک حافظ: برای آشنایی بیشتر با این صندوق و نحوه سرمایه گذاری به این لینک رجوع نمایید.
 • صندوق سرمایه گذاری مشترک نیکوکاری درمان زنجیره امید: برای آشنایی بیشتر با این صندوق و نحوه سرمایه گذاری به این لینک رجوع نمایید.
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd