معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی گفت : مزایده اپراتور کانتینر بندر امام خمینی (ره) تا یک ماه دیگر برگزار خواهد شد.

مزایده اپراتور کانتینر بندر امام خمینی(ره) برگزار می شودبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، محمد علی حسن زاده در حاشیه سی و یکمین جلسه اتاق فکر سازمان بنادر و دریانوردی همچنین
درباره اینکه با توجه به کاهش عملیات بندری در بنادر شمالی برای خروج این بنادر از وضعیت رکود نسبی چه برنامه ای وجود دارد، اظهار کرد : تلاش می شود در بنادر شمالی با توسعه صادرات مشکل این بنادر برطرف شود.
وی گفت : به همین دلیل چند تفاهم نامه در این زمینه با سازمان های متولی به امضا رسیده است که بزودی همانند بندر نوشهر اجرایی خواهد شد.
حسن زاده گفت : برای حل اختلافات در زمینه بندر کاسپین مذاکراتی با سازمان مناطق آزاد کشور و منطقه آزاد کاسپین در سطح مدیران آغاز شده است.
وی افزود: هدف از این مذاکرات دستیابی به تفاهم نامه ای است که طی آن چالش ها حل و فصل شود.
حسن زاده با بیان اینکه پروژه هایی مانند بندر کاسپین از سوی بخش دیگری از دولت انجام شده و همانند دیگر پروژه ها سرمایه ملی است ، خاطرنشان کرد: نباید در شمال کشور ظرفیت مازاد ایجاد شود و همه بنادر در حوزه حاکمیتی سازمان بنادر و دریانوردی قرار می گیرد ، به این دلیل برای اجرای استانداردهای قانونی تفاهم نامه ای با سازمان مناطق آزاد در حال تدوین است تا حقوق قانونی طرفین تبیین شود.

بنابر گزارش  شبکه اطلاع رسانی مانا ؛ وی همچنین در پاسخ به سوالی در زمینه وضع پروژه فاز 3 بندر شهید رجایی گفت : مناقصه این پروژه در حال برگزاری است و تا دو ماه دیگر نتیجه آن نهایی خواهد شد.
معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی با اعلام اینکه مزایده تعیین اپراتور بندری بندر شهید رجایی در مراحل پایانی قراردارد ، اظهار داشت : تلاش می شود تا یک ماه دیگر اپراتور بندر شهید رجایی مشخص و اعلام شود.