مدیرعامل فرابورس از احتمال استفاده از بیت کوین در این بازار خبر داد و گفت: اگر به این نتیجه برسیم که مزایای استفاده از پول‌های الکترونیکی بیشتر از معایب آن است، می‌توان از آن‌ها استفاده کرد.
 

 

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل از ایبنا، امیر هامونی درباره استفاده از پول الکترونیکی در بازارهای مالی ایران گفت: اخیرا شورای عالی بورس مصوبه اوراق ارزی را نهایی کرده که به‌ موجب آن اگر اوراقی غیر از ریال منتشر شود نیازمند این است که از سازمان بورس و بانک مرکزی مجوز بگیرد.

وی درباره استفاده از بیت کوین در فرابورس افزود: به ‌تازگی در واحد تحقیق و توسعه فرابورس این قضیه مورد بررسی قرار گرفته و اگر به این نتیجه برسیم که مزایای استفاده از پول‌های الکترونیکی بیشتر از معایب آن است، می‌توان از آن‌ها استفاده کرد.

بنابراین گزارش،⁣مدیرعامل بورس‌کالا نیز چندی پیش اعلام کرده بود، قرار است با تشکیل یک کارگروه برای بررسی ویژگی‌های بیت‌کوین، راهکارهای استفاده از آن در حوزه بورس‌ کالا را مورد بررسی قرار گیرد.نهاد رسمی تنظیم مقررات در این زمینه بانک مرکزی است و بورس‌ کالا به‌عنوان جزئی از یک کل قادر نیست چنین کاری را به طور مستقل انجام دهد.