1

شرکت کرمان موتور (سهامی خاص) در اسفند سال 1373 تاسیس و در اسفند ماه همان سال تحت شماره 111476 در اداره ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی تهران به ثبت رسیده است. دفتر مرکزی شرکت در کیلومتر 16 جاده مخصوص کرج واقع و هدف از تاسیس شرکت به موجب ماده 2 اساسنامه عبارتست از:

  • ساخت، مونتاژ و فروش اتومبیل سواری، و ارائه خدمات بعد از فروش محصولات.
  • انجام هرگونه عملیات و اقدام تجاری و فعالیتهای مربوط که بطور صریح، ضمنی و یا تقسیم در رابطه با اهداف پیش بینی شده باشد.

این شرکت با استفاده از نیروهای مجرب اقدام به استخدام و آموزش نیروهای جوان در داخل و خارج کشور نمود و با جدیت فراوان خط تولید خودرو دوو سی یلو را در کارخانه تولیدی واقع در منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید ایجاد و اقدام به مونتاژ و تولید این خودرو نمود. این مهم با فراهم کردن کلیه امکانات در مراحل جوشکاری بدنه، رنگ و تزئینات نهائی در کارخانه به مرحله عمل درآمد.

شرکت کرمان موتور با استفاده از نیروهای مجرب و متخصص توانست در سال 1375 خط تولید دوو سی یلو را راه اندازی نماید. این شرکت در سال 1379 توانست خط تولید مدلی دیگر از خودروهای شرکت دوو یعنی ماتیز را راه اندازی کرده و این خودرو را که تمام مراحل تولید آن در داخل انجام می شد به بازار عرضه کند.

پس از خرید کارخانجات دوو توسط GM آمریکا مدیریت جدید "جی ام دوو" به دلیل تحریم امریکا از ادامه همکاری با شرکت کرمان موتور خودداری نمود.

مهمترین استراتژی شرکت قرارداد با شرکت لیفان در سال 86 و تولید خودروی لیفان 520 بود که در سال 87 روانه بازار شد. بعد از آن لیفان 520 آی به بازار عرضه گردید که با استقبال کم نظیری روبرو شد. پس از آن شرکت کرمان موتور در راستای جلب نظر مشتریان و گرفتن قسمت بیشتری از بازار خودرو در اواخر سال 89 لیفان 620 با موتور 1.6 لیتر را تولید و روانه بازار نمود و هم اکنون تولید این خودرو با موتور 1.8 لیتر و امکانات رفاهی بیشتر ادامه دارد.

شرکت کرمان موتور به منظور تکمیل سبد محصولات خود خودروی شاسی بلند ایکس 60 را در سال 91 تولید و عرضه کرد و می توان آن را یکی از پرفروش ترین های بازار در کلاس خود نامید.

از مهمترین استراتژی های دیگر شرکت ، قرارداد با یکی از بزرگترین شرکت های خودروسازی چین به نام شرکت جی ای سی در سال 88 بود که حاصل آن تولید خودرو جی 3 در سال 89 و جی 5 در سال 92 بود که پس از آن جی 5 اتومات با موتوری قوی تر و امکاناتی بیشتر به این خانواده پیوست.

با توجه به استقبال بی نظیر مشتریان از خودروی J5 ، در اواخر سال 93 خودروی S5 که یک خودروی شاسی بلند از شرکت JAC میباشد به بازار عرضه گردید. این اولین خودروی تولیدی در ایران است که دارای گیربکس 6 دنده دستی با موتور 2000cc توربو میباشد. از دیگر پروژه های شرکت کرمان موتور در سال 94، خودروی Lifan X50 بود که در دو مدل CVT و دنده معمولی به بازار عرضه گردید. این خودرو Cross Over (نیمه شاسی بلند) با هدف توجه به گروه مشتریان جوان، طراحی و عرضه گردیده است که در نوع خود در بازرا ایران رقیب ندارد. همچنین در این سال محصول S5 با گیربکس اتوماتیک و سطح امکانات بیشتر عرضه گردید که موفقیت بی سابقه ای را به همراه داشت.

از مهمترین دست آوردهای شرکت کرمان موتور در سال 95 امضا قرارداد همکاری با شرکت هیوندای کره جنوبی و با فاصله کمی پس از برداشته شدن تحریم ها علیه ایران بود که عرضه دو خودروی آی 10 و آی 20 ما حصل این همکاری محسوب می گردند.

 

در راستای افزایش سرمایه ناشی از سلب حق تقدم گروه اقتصادی کرمان خودرو (سهامی عام) نکات زیر بایستی مد نظر قرار گیرد:

 

1.       شرکت کرمان خودرو (سهامی خاص) سهامدار عمده گروه اقتصادی کرمان خودرو (سهامی عام) است که در حال حاضر افزایش سرمایه گروه اقتصادی کرمان خودرو در جریان است. در حقیقت سهامدار اصلی مجموعه با تشکیل گروه اقتصادی کرمان خودرو سعی در القای این موضوع به سرمایه‌گذاران دارد که شرکت اصلی یعنی کرمان خودرو (سهامی خاص) در حال پذیره نویسی سهام است.

2.       گروه اقتصادی کرمان خودرو در سال 1394 به صورت سهامی عام تاسیس شده‌است و سهام دو شرکت آرمان موتور و خدمات و تجارت بم خودرو به شرکت‌های زیرمجموعه آن اضافه شده‌اند؛ این شرکت 10 درصد سهام شرکت مدیران خودرو را نیز داراست.

3.       شرکت آرمان موتور در حوزه تبدیل قطعات CKD به SKD فعالیت دارد و شرکت خدمات و تجارت بم خودرو، نیز در حوزه خدمات پس از فروش محصولات کرمان خودرو فعالیت دارد.

4.       شرکت ساختمانی 10 طبقه به زیربنای 30،769 مترمربع در کیلومتر 16 جاده مخصوص کرج داراست ارزش کل ملک مذکور همراه با تجهیزات نصب شده در آن طبق اظهار نظر کارشناس دادگستری، 1،652،450 میلیون ریال است.

5.       هدف گروه اقتصادی کرمان خودرو (سهامی عام) از افزایش سرمایه خرید خط رنگ ED از شرکت Durr آلمان است، طبق توافقات این خط رنگ در شرکت کرمان خودرو (سهامی خاص) نصب خواهد شد و شرکت گروه اقتصادی کرمان خودرو از محل دریافت کارمزد بابت این خرید درآمد جدید خواهد داشت. گلوگاه اصلی مجموعه کرمان خودرو خط رنگ است که کیفیت و ظرفیت پایینی دارد در حال حاظر ظرفیت خط رنگ 50،000 دستگاه که با راه‌اندازی خط جدید 100،000 دستگاه به ظرفیت تولید شرکت افزوده خواهد شد. کل مبلغ افزایش سرمایه 3،013،000 میلیون ریال است که 979،400 میلیون ریال از آن از طریق پذیره نویسی تامین و مابقی توسط خود مجموعه تامین می‌شود، تاکنون یعنی 15 مهر 96 حدود 2 درصد از این سهام پذیره‌نویسی شده‌است.

6.       دلیل تفاوت زیاد سود تلفیقی با شرکت اصلی گروه اقتصادی کرمان خودرو در سال 1395، تقسیم 10 درصدی سود زیرمجموعه‌ها است.

7.       یکی از نقاط قوت شرکت نداشتن تسهیلات مالی زیاد است که با این پتانسیل شرکت می‌تواند اقدام به دریافت وام نمایند.

8.       برنامه عرضه زیرمجوعه‌‌ها در بورس وجود دارد.

9.       یکی از نکات افزایش سرمایه از محل سلب حق تقدم، ورود مستقیم پول به شرکت است در حالی که در عرضه اولیه سهامدار عمده شرکت مبلغی پول را دریافت می‌کند و پول به صورت مستقیم به شرکت وارد نمی‌شود؛ البته قابل به ذکر است که گروه اقتصادی کرمان خودرو در حال پذیرش در فرابورس است و احتمالا طی ماه‌های آینده در بازار عرضه می‌شود؛ در صورت طولانی شدن فرآیند پذیرش شرکت، سهام آن طی یک ماه آینده در بازار پایه ج قابل معامل خواهد گردید.

10.   با توجه به مهلت یک ماهه پذیره نویسی و آغاز آن از 2 مهر ماه 1396، به منظور کاهش خواب سرمایه بهترین حالت شرکت در پذیره‌نویسی در روزهای آخر است.

11.   متعهد پذیره‌نویسی این شرکت، تامین سرمایه نوین است.

12.   با توجه به گزارش ارزش‌گذاری انجام شده توسط تامین سرمایه نوین ارزش هر سهم 1،141 ریال است که با توجه به مبلغ هر واحد پذیره‌نویسی 1،000 ریال است با حدود 14 درصد سود به بازار عرضه می‌گردد که با توجه به ریسک شرکت و عدم مشخص بودن زمان قطعی آغاز معاملات آن در بازار به نظر مناسب است.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط