6e282a7973b655555a3b16f317248f32

 

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت توسعه صنایع بهشهر برای سال مالی منتهی به 30 اسفند 1395 در محل هتل ارم برگزار گردید.  توسعه صنایع بهشهر بزرگترین هلدینگ غذایی و شوینده کشور است؛ مارگارین، پاکسان، گروه پگاه و بانک اقتصاد نوین جزو شرکت‌های زیرمجموعه این شرکت هستند. سود تقسیمی وبشهر به ازای هر سهم 180 ریال تصویب گردید.

 

سایر نکات مطرح شده در این مجمع به شرح زیر است:

1.      افزایش سود سال 1392، به علت افزایش نرخ ارز و در نتیجه گران شدن کالاهای موجود در انبار شرکت‌های زیر مجموعه بوده‌است. در سال 1393 نیز 10 درصد از سهام شرکت صافولا بهشهر به فروش رسیده‌است.

2.      شرکت مارگارین با در اختیار داشتن 13 درصد از سهم بازار به عنوان دومین تولید کننده روغن‌های گیاهی پس از شرکت غذایی بهشهر قرار دارد.

3.      شرکت سرمایه‌گذاری ساختمان بهشهر، 50 درصد پروژه بخارست را به وبانک پیش‌فروش کرده و 2000 مترمربع از این پروژه نیز به شرکت مدیریت صنعت شوینده فروخته شده‌است؛ پیشرفت فیزیکی این پروژه 92 درصد است.

4.      طبق تکلیف مجمع سال گذشته شرکت‌های کم بازده صنایع شیر ایران (گروه پگاه)، بیمه نوین و صنایع بسته‌بندی بایستی جهت سودآوری بیشتر مورد بررسی قرار می‌گرفتند که شرکت صنایع شیر ایران با تغییر مدیریتی امسال سودآوری مناسبی داشته‌است و با توجه به زیان‌ده بودن شرکت صنایع بسته‌بندی کوچک سازی این شرکت از طریق فروش اموال غیرمولد و بازخرید پرسنل در حال انجام است.

5.      گروه توسعه صنایع بهشهر 2 کرسی از 5 کرسی هیئت مدیره بانک اقتصاد نوین را در اختیار دارد. با توجه به ماده 5 قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی سقف مجاز تملک سهام بانک‌ها برای شرکت‌های سهامی عام 10 درصد است که با توجه به اینکه گروه توسعه صنایع بهشهر در مجموع 38 درصد سهام بانک را دارد، سهامداران وبشهر به این قانون اعتراض و این قانون توسط دیوان عدالت اداری متوقف شده‌است. بهای تمام شده هر سهم بانک اقتصاد نوین برای وبشهر 720 ریال است.

6.      دلیل افزایش قیمت سهم قبل از مجمع عادی سالیانه منتهی به 29 اسفند 1394، خرید سهام توسط یکی از سهامداران از بازار خرد به منظور گرفتن کرسی هیئت مدیره بوده‌است که نهایتا رای کافی برای حضور در هیئت مدیره را کسب نکرده‌است.

7.      با توجه به اعلام قبلی شرکت مبنی بر عدم ثبت افزایش سرمایه تا زمان مجمع عمومی عادی سالیانه سود تقسیمی شرکت به حق تقدم‌ها تعلق نمی‌گیرد. ثبت افزایش سرمایه شرکت 1 ماه دیگر به طول می‌انجامد.

8.      سود تقسیمی 180 ریال برای هر سهم در مجمع تصویب گردید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید