وزیر امور خارجه ایران طی پیامی در توئیتر نوشت که اتهامات بی پایه آمریکا نمی تواند اعتراف آن کشور به اجرای تعهدات برجامی توسط ایران را بپوشاند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، محمد جواد ظریف" وزیر امور خارجه ایران در صفحه اجتماعی خود در توئیتر و در پاسخ به اظهارات اخیر مقامات آمریکایی نوشت: اتهامات بی پایه آمریکا نمی تواند اعتراف آن کشور به اجرای تعهدات برجامی توسط ایران را بپوشاند. آمریکا موظف است که مسیر خود را تغییر داده و به تعهدات خود عمل کند.

رکس تیلرسون  روز پنجشنبه در نشستی خبری با طرح این ادعا که جمهوری اسلامی ایران همچنان از گروه های تروریستی حمایت کرده و شهروندان آمریکایی را به گروگان می گیرد ازبازنگری جامع سیاست دولت آمریکا در قبال ایران خبر داد.

تیلرسون  مدعی شد ایران کشور اول حامی تروریسم در جهان است و هم اکنون در بحران هایی دست دارد که منافع ایالات متحده آمریکا را به چالش می کشد.

او افزود: «یک ایران مهار نشده پتانسیل آن را دارد که راه کره شمالی را برود و دنیا را هم با خود ببرد. آمریکا نمی خواهد در چنین وضعی قرار بگیرد که دوباره ثابت شود سیاست صبر استراتژیک یک رویکرد شکست خورده است.»

وزیر خارجه آمریکا در ادامه گفت «برجام هدف ایران برای تبدیل شدن به کشور هسته‌ای را فقط به تأخیر می‌اندازد.»

او گفت این توافقنامه تنها دست یابی ایران به بمب هسته ای را به تاخیر انداخته در حالی که نتوانسته تهدیدهای ایران را در عرصه های دیگر مهار کند.

وزیر خارجه آمریکا روز گذشته طی نامه‌ای اعلام کرد ایران تاکنون به تعهدات خود براساس برجام عمل کرده است.

سخنگوی کاخ سفید شب گذشته اعلام کرد که دولت ترامپ طی 90 روز آینده توافق هسته‌ای با ایران را بررسی کرده و پیشنهاداتی را درباره آن به رئیس‌جمهور ارائه خواهد داد.

وی گفت: نامه «رکس تیلرسون» وزیر امور خارجه آمریکا درباره برجام، به‌معنی این نیست که ما نگران احتمال تقلب ایران در توافق هسته‌ای نیستیم.